תכנית המנטורינג "אחד על אחד" – אפריל 2017

לעמוד התוכנית לחצו כאן 

תכנית 'אחד על אחד' של הרוח הישראלית מספקת לצעירים בוגרי כפרי הנוער וחסרי עורף משפחתי, ליווי של בוגר מתנדב, בעל ניסיון חיים עשיר, שיכול להקשיב ולסייע בהתמודדות עם התקופה המאתגרת של סיום ההתחנכות בכפר הנוער ולקראת הגיוס לצה"ל, במהלך השירות ולאחריו בהשתלבות מוצלחת בחברה הישראלית.

בוגרי כפרי הנוער אשר ישתלבו במסגרת הצבא, שירות לאומי ומכינות, יתקלו בקשיים האופייניים לבני גילם ועוד יותר לאלו החסרים בעורף משפחתי אנו נהיה שם בשבילם. מטרת התוכנית היא להבטיח לצעירים אלו שיש מישהו שאכפת לו מהם, שהם לא לבד בהתמודדות עם אתגרי היום-יום. המנטורים המלווים מציעים קשר של אמון וחברות ארוכי טווח. הם משמשים כמודל לחיקוי, מתווכים, 'סנגורים' ובעיקר חברים מבוגרים.

image001

מיקי דהב, מנכ"לית הרוח הישראלית מספרת "עם שחרורם מצה"ל, נלווה את הבוגרים להמשך לימודים והכנה לעולם העבודה והחיים האזרחיים. נקודת ההנחה היא, שככל שנפרוש רשת ביטחון מוקדמת ונהיה ב"צמתים הסואנים" בחיי בוגרינו, כך ניטיב לסייע ולחזק אותם. החונכות מחברת את הצעיר לצמיחה והתפתחות אישית, ומאפשרת לו הזדמנויות חברתיות, מקצועיות ולעיתים כלכליות שלא היו זמינות לו אחרת".

בוגרי התכנית משתפים אותנו בחוויה שלהם מהפרוייקט: "היום לאחר שנתיים של הכרות אני מרגיש שהמלווה שלי מכוון אותי לטוב ביותר בשבילי, הוא האוזן הקשבת שלי ואני מתייעץ איתו בכל נושא. קיבלתי מתנה מהרוח הישראלית. תודה!"

בתכנית משתתפים כ- 40 מנטורים המלווים בוגרים מארבעת כפרי הנוער של הרוח הישראלית. המנטורים עוברים הכשרה הכוללת שני מפגשים קבוצתיים ולאחר מכן משובצים לפי בחירתם וצורכי כפרי הנוער. הרוח הישראלית מקיימת עמם מפגשי ליווי אחת לרבעון לפחות, אלה כוללים למידת עמיתים, משוב ממנהלות המערך הטיפולי בכפרי הנוער, דיונים קבוצתיים והרצאות בנושאים רלוונטיים.

יום החשיפה למחזור ג' יתקיים ב 12.6 בכפר הנוער 'הדסה נעורים' ויפתח במהלך חודש ספטמבר 2017.

לפרטים נוספים אודות התכנית ולהרשמה ליום החשיפה:
רמי צרפתי – rami@spiritofisrael.org.il, 052-6130139

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן