החדשות האחרונות מאיטליה עוררו את כל מי שהיה קשור אי פעם לקהילה היהודית: שליחים מישראל מכל התקופות, אנשי עסקים ותרבות, ורבים אחרים שהקהילה עזרה להם בזמנים קשים, להתגייס ולסייע ליהדות איטליה. גם אנחנו התגייסנו לשותפות עם ארגון הגג של הקהילות היהודיות באיטליה (UCEI) והסוכנות היהודית בארץ ישראל, ויצאנו לקמפיין מימון המונים מיוחד עם חברת Charidy כדי לסייע ולתת מענה אל מול צורך אמיתי ומיידי לתמיכה כלכלית במשפחות נזקקות שנקלעו למשבר.

לפרטים ותמיכה בקמפיין "לב אל לב" למען הקהילה היהודית באיטליה

יהדות איטליה מחבקת ותומכת בישראל מיום הקמתה: רבים מבני הקהילה שירתו בצה"ל, הקהילות מארחות משלחות רבות של הורים שכולים, מסעות של עמותות למען ילדים עם צרכים מיוחדים ומשלחות של ישראלים מעוטף עזה. הקהילה מארגנת הפגנות תמיכה בישראל למול איומי חרם שונים, וכמובן מעניקה תמיכה כספית נרחבת לעשייה הציונית. כאשר ראינו את הקהילה היהודית במצוקה, ידענו שזו לא השעה לעמוד מנגד, אלא לחבק חזרה ולהעביר מסר של סולידריות.

 

גורמים רבים הקשורים לקהילה היהודית באיטליה חברו יחד לטובת יוזמה הזו: שליחים מישראל מכל התקופות, אנשי עסקים, תקשורת ותרבות התגייסו במטרה לסייע ליהדות איטליה בעת הקשה הזו. כך נוצר קמפיין שצמח מתוך הקשר שלנו לאנשי הקהילות באיטליה והרצון לסייע למול הקושי הנוכח בחייהם בתקופה זו.

גם אנחנו ברוח הישראלית הצטרפנו ליוזמה המרגשת ויחד הסוכנות היהודית לארץ ישראל ו-UCEI, איגוד הקהילות היהודיות של איטליה יצאנו לקמפיין מימון המונים מיוחד ששם לעצמו למטרה ולגייס 500,000 ₪ לתמיכה כלכלית.

שוב, התרגשנו לראות ולגלות את הרוח הישראלית במלוא תפארתה. תוך שלושה שבועות בלבד ובעבודה מאומצת של כל הגורמים המעורבים הצלחנו להגיע ליעד! התקשורת התגייסה איתנו למאמץ, ומשפיענים רבים הצטרפו ליוזמה והשמיעו את קולם, ביניהם: יונית לוי, איתי אנגל, נתן שרנסקי, יצחק בוז'י הרצוג, כרמל לוצטי ורבים נוספים. המהלך שלנו זכה לחשיפה תקשורתית רחבה, בכלי התקשורת המובילים: ישראל היוםYnetמאקומעריבמקור ראשון וגל"צ.

בסוף השבוע האחרון הועבר סכום ראשוני של 200,000 ₪ שנועדו כמענה חירום ראשוני למשפחות נזקקות לפי הקריטריונים שנקבעו בכל קהילה. החלוקה בוצעה לקהילות לפי המפתח הבא: 50% למשפחות נזקקות ברומא, 25% למשפחות במילאנו, 25% ל-19 קהילות קטנות באיטליה. התרומות מחולקות בצורת סלי מזון למשפחות כאשר על כל סל מופיעה מדבקה של הקמפיין שלנו "לב אל לב".

בהזדמנות זו אנו רוצים לומר תודה ליוזמים של הפרויקט, לארגון UCEI על השותפות המדהימה, לכל התורמים, מערך המתנדבים, שעבדו יום ולילה על מנת לגייס עוד ועוד תומכים, ולכל מי שהביע תמיכה וסולידריות במהלך הימים הקשים האלו. יחד, הבאנו את הרוח הישראלית עד לארץ המגף והראנו לקהילה היהודית, שתמיד חיבקה את ישראל בזמניה הקשים, שכל ישראל ערבים זה לזה!

הקמפיין יסתיים ב-28.5.2020, ערב חג השבועות ועד כה גויסו כ-650 אלף ₪.

אנחנו בישורת האחרונה של קמפיין "לב אל לב" ועדין ניתן לתמוך בקהילה היהודית באיטליה, הנכם מוזמנים להיכנס, לתרום ולהפיץ: https://www.charidy.com/italy

תודה!

Comments 1

אלון

מאי 27, 2020

כל הכבוד לארגון המקסים שלכם על ההירתמות ליוזמה אלטרואיסטית המחברת את עם ישאל בכל מקום שהוא

Comment

לתרומות