בזכותכם זה קרה: לאחרונה, ננעל מחנה קיץ בן חודש ימים בכפר הנוער בן יקיר, במהלכו נהנו 40 נערים מחודש ימים של פעילויות מגוונות, מהנות ומעשירות – והם גם לא שכחו "להעביר את זה הלאה" בפעילות התנדבותית משלהם.

מחנה הקיץ, אשר התקיים מסוף יוני עד סוף יולי, התאפשר בזכות תרומות ממאות ישראלים. אלה איפשרו לחניכים ולחניכות של כפר הנוער ליהנות מהחופשה ולשלב בהנאה גם פעילויות עם ערך מוסף, תוך שמירה על מסגרת ועל למידה. בנוסף, חניכים שרצו זאת הורשו להשתלב בשוק העבודה, ושני חניכים עבדו בקייטנת כפר הרא"ה שמתקיימת בכפר.

אז מה היה לנו שם?

במהלך חמש השבועות של המחנה, החניכים נהנו משלל פעילויות: פיינטבול, החלקה על הקרח, רכיבה על סוסים, לייזר קומבט, פעילות ספורט וניווט, "על האש" בכפר, שיעור טרקטור, טיול אופניים, מופע קפוארה, הקרנת סרט בקולנוע הכפר, ביקור בלונה פארק, ביקור במדעטק בחיפה ובמוזיאון ההעפלה וחיל הים, ביקור במוזיאון חולון, ועוד ועוד.

בנוסף, נהנו הילדים ממגוון סדנאות: סדנת "מסטר שף", סדנת ברייקדאנס, סדנת בלונים, סדנת שוקולד וסדנת תיפוף. הצוות הטיפולי העביר לחניכים ולחניכות שלוש סדנאות מעשירות בנושא מיניות, תפקיד המסכה ואיך היא באה לידי ביטוי במפגשים שלנו בחברה, וסדנת בנושא חומרים ממכרים, וכיצד אלה מעוותים את תפיסת העצמי.

השבוע האחרון של המחנה הוקדש למשפחות החניכים והחניכות, ואחיהם הגדולים והקטנים של הילדים הוזמנו להשתתף בפעילויות. בשבוע זה, החניכים והחניכות יצאו לטיול קמפינג בן שלושה ימים לצפון, שכלל בין השאר ביקור טעים במפעל שוקולד, שיט קיאקים וטיול בנחל שניר. כפי שאחד החניכים הגדיר זאת: "ישנו באוהל ועשינו מדורה, וראינו מלא כוכבים. זה היה שונה להיות מחוץ לכפר, להיות בטבע".

ובמילותיהם של הילדים עצמם…

  •  "הכל היה כיף, לא הייתי משנה כלום"
  • "היה שמח…למדנו ברייקדנס וסדנת שוקולד ועוד הרבה דברים"
  • "זה הקיץ הכי כייף שהיה לי.  נהניתי מאד מכל הפעילויות ובעיקר שאפשרו לאחי להגיע לכפר ולהיות איתי."
  • "החלקתי על הקרח והיה מצחיק!"