רוכבים עם כוכבים

כפר הנוער "רמת הדסה" ו"בן יקיר" משקיעים משאבים רבים בקידום הפעילות הספורטיבית בקרב חניכי הכפר. פעילות ספורטיבית מהווה קרקע חינוכית פורייה להעצמת בני נוער בכלל ולהעצמת בני נוער בסיכון בפרט. באמצעות העיסוק בספורט מפתחים הנערים והנערות משמעת עצמית ולומדים כיצד לעמוד ביעדים אישיים, כמו גם לנהל זמן בצורה יעילה ולהתמיד במשימות שהציבו לעצמם. תחושות הביטחון העצמי והמסוגלות הנלוות לכך מאפשרות להם להתמודד היטב גם עם אתגרים הניצבים לפתחם בתחומים נוספים. מלבד יתרונותיה הבריאותיים, מאפשרת הפעילות הגופנית גם להפיג מתחים ולשחרר אגרסיות וכעסים בדרך חיובית, יעילה ומהנה.

אנו מבקשים להעניק לחניכים מגוון רחב של אפשרויות לעסוק בפעילות גופנית ולאפשר להם למצוא את הענפים המתאימים להם ולצרכיהם. כחלק משאיפה זו, עלה הרעיון להפעיל בכפר חוג רכיבה על אופניים שדרכו יוכלו התלמידים הן לעסוק בפעילות גופנית קבוצתית והן להכיר את הסביבה שבה הם חיים ולהתחבר לטבע ולסביבה המקיפה את הכפר.

עצם הרכיבה בקבוצה מסודרת, בהשגחתו של מדריך מיומן, משפרת הן את מיומנויות החברתיות של החניכים והן את יכולתם להתמודד עם מרות ועם מסגרת בעלת חוקים ברורים. הפעילות מעודדת את המשתתפים ליצור קשרים חברתיים ולהתמודד עם קשיים יחד, ובכך מקנה להם ערכים כגון עזרה לזולת, הקשבה ואמפתיה.

תכנית "רוכבים עם כוכבים" היא יוזמה של הרוח הישראלית ובמימון הרוח הישראלית בשילוב מתנדבים חונכים אשר לא מפספסים אף שבוע ומגיעים לרכיבה  עם החניכים. בתכנית משתתפת קבוצה של 15 חניכים משכבות י' ו-יא'. בזכות המסירות של המתנדבים חברי הקבוצה נפגשים אחת לשבוע למשך כשעתיים ולומדים טכניקות רכיבה מגוונות בתנאי שטח שונים, שימוש נכון באופניים ותחזוקתם, מעבר מכשולים ופתרון תקלות.

כמו כן, במפגשים מתקיימות פעילויות לגיבוש חברתי ופעילויות להכרת הטבע הסובב ובמהלכם לומדים המשתתפים על בעלי החיים והצמחים החיים בהם. נוסף לכך, מתקיימים טיולי שיא אתגריים באזורים שונים ברחבי הארץ.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן