הקרן לנפגעי טרור

בבוקר יום שבת, השבעה באוקטובר 2023, פתחו חמאס וארגוני טרור בעזה במתקפה רצחנית ורחבת ממדים על ישראל. אלפי טילים נורו לעבר ישראל בעת שאלפי מחבלים מעזה חדרו ליישובים בעוטף רצחו וחטפו אזרחים. היקף המתקפה הינו חסר תקדים. מצב חירום מיוחד הוכרז ונערך גיוס נרחב של חיילי מילואים, תוך הכרזה רשמית על מלחמת "חרבות ברזל".

הרוח הישראלית כארגון הפועל למען אוכלוסיות מוחלשות ולחיזוק הפריפריה הצטרף מידית כשותף לקרן לנפגעי טרור של הסוכנות היהודית ומאז אירועי ה 7 באוקטובר  אנו פועלים יחד  עם הקרן למען המשפחות.

הקרן לנפגעי טרור, הפועלת מזה 21 שנים, היא מקור לנחמה לאותם אנשים שחייהם התהפכו באבחה אחת והשתנו ללא היכר. לעיתים קרובות, הקרן לנפגעי טרור היא הראשונה לנקוט פעולה למען משפחות ויחידים שנפגעו מפעולות איבה ואלימות. צוות הקרן עובד בשיתוף פעולה מלא עם שירותי הרווחה, בתי חולים, רשויות מקומיות וגופים נוספים כדי לספק את הסיוע ההולם ביותר ובמהירות וביעילות רבים ככל הניתן.

 

עם שירותי הסיוע שמציעה הקרן נמנים: מענקי חירום מידיים בסך 4,000 ₪ המוענקים תוך 48 שעות מקרות האירוע; מענקי שיקום משלימים בסכום של עד 25,000 ₪, הניתנים עד 4 שנים מיום ההכרה בפגיעה לשירותים שיקומיים משלימים כגון טיפולים רגשיים, רפואה משלימה, חלופות דיור ועוד; תמיכה וליווי פרטני צמוד בתהליך השיקום הממושך; פעילויות הפגה ומחנות לילדים ובני נוער במהלך חופשות בית הספר ועוד. צוות הקרן מלווה אלפי משפחות, ומכיר כל משפחה על מורכבויותיה והאתגרים שעימם היא מתמודדת. לא אחת רואות בנו המשפחות את הכתובת המשמעותית ביותר שלהן בשעות ההתמודדות הראשונות ובשנים שלאחר מכן.

 

הזוועות של השבעה באוקטובר הותירו אלפי פצועים ומחוסרי בית, ילדים ללא הורים, הורים ללא ילדים ואובדן בהיקף שלא יכולנו אף לדמיין. צוות הקרן יצר ויוצר קשר עם כל אחד ואחת מהנפגעים. להערכתנו, נעבוד בתקופה הקרובה עם כ-10,000 משפחות הזקוקות לסיוע מיידי כמו גם לתמיכה ארוכת-טווח. על מנת לטפל בצרכים חסרי התקדים הללו, הרחבנו את מערך המענים של הקרן וגוייס כוח אדם נוסף.

מתחילת המלחמה, פועלות הרוח הישראלית והקרן לנפגעי טרור ללא לאות כדי לסייע לנפגעי השבעה באוקטובר ישירות ולאפשר להם להתחיל את מסע השיקום והריפוי שלהם. בזכות תורמים מכל העולם ומישראל שפתחו את לבם והושיטו את ידם, יכולנו להעניק לאנשים שחוו כאב ואובדן בלתי נסבלים, מענה מיידי ואפקטיבי כמו גם תחושת סולידריות ותמיכה.

 

לתמיכה במשפחות נפגעות טרור – לינק לתרומה

  הירשמו לניוזלטר “מצב הרוח”

   Stay informed and sign up for our newsletter

   לתרומות
   דילוג לתוכן