סיפור ישראלי: 120 חניכים נהנים מספרייה מחודשת בבן יקיר הודות לתרומת שורקומפ

משתתפי תכנית ספרייהלאחרונה נחנכה הספרייה ששופצה בכפר הנוער בין יקיר, הודות לתרומת חברת שורקומפ. באמצעות התרומה נצבעה הספרייה מחדש, נרכשו מדפים, ספות ופופים, נרכש מקרן ומסך, המדפים התמלאו בספרי קריאה חדשים, נבנתה תכנית העשרה לתלמידים המבוססת על הספרים החדשים.

"אני רואה בספריה לא רק מקום ובו מדפים וספרים, אלא מרחב למעורבות וחיבור בין כל האנשים והגורמים בכפר – צוות בית הספר, הפנימיה והחניכים עצמם" מספרת רחל הספרנית. "הספרייה היא חלק מהבית של החניכים, מקום שבו הם לא רק לומדים אלא גם יכולים להתרווח, לחלום ולצמוח בקריאה נינוחה של עיתון או מגזין", הוסיפה רחלי.

לספרייה המחודשת נרכשו ספרים חדשים רבים, ביניהם ספרי קריאה האהובים על בני נוער בעותקים רבים על מנת שישמשו את המורים בתוכנית לקריאה קבוצתית מונחית. כמו כן, נרכשו מנויים לעיתונים ומגזינים ובעתיד יתווספו מחשבים לשימוש בני הנוער.

עופר פורת, ליאת דרבקין ויעל הניק-קרן, ייצגו את חברת שורקומפ במהלך טקס חניכת הספרייה, בו השתתפו בני לוין, יו"ר הכפר, מוטי אדואן, מנהל הכפר וצוות הרוח הישראלית. מיד בתום האירוע  התקיימה הפעלה משותפת בספרייה עם בני הנוער מהכפר וצוות הרוח הישראלית. במסגרת הפעילות התחרו הקבוצות  בהשלמת משימות בספרייה, שכללו איתור ספרים על פי שם הסופר, זיהוי מאיירים ועוד. משחקים דומים משמשים את הספרנית וצוות הספרייה בשיעורים מדי יום.

חידוש הספרייה נבע מהמטרה להפוך אותה למרכז משאבים מוביל בכפר, כזה שיספק לחניכיו גישה לתחומי ידע ותרבות חדשים ומקום נעים ומזמין ללמידה ולהתפתחות אישית. צוות בית הספר והפנימיה דואג לספק לחניכים כלים וידע על מנת לסייע להם בהתגברות על פערים לימודיים וחברתיים והשתלבות בחברה.

הודות לתרומת שורקומפ, נהנים חניכי בן יקיר מספרייה מחודשת שהפכה למוקד פעילות מרכזי בכפר, כמו גם הזדמנות להעשיר את עולמם הפנימי, להיחשף לתחומי ידע חדשים ולהתקדם מבחינה אישית ולימודית.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן