רוח של מנהיגות

חברים  מקבוצת המנהיגות של הרוח הישראלית התכנסו במוזיאון מכבי ת"א בהיכל מנורה מבטחים למפגש חגיגי ראשון לשנת 2017. פתח את המפגש ימי טרסי, יו"ר קבוצת המנהיגות שנתן סקירה רחבה על פעילותה של הקבוצה במהלך השנה האחרונה ולאחריו התקיים שיח פתוח של החברים, ולסיום נהנו החברים מהרצאתו של אילן ליניארד (מתנדב וחבר בקבוצת המנהיגות) על הטרור האיסלמי.

קבוצת המנהיגות נעים להכיר

הקבוצה הוקמה כבר בתחילת הדרך כזרוע ההתנדבותית של הרוח הישראלית מתוך רצון של חבריה לפעול בעצמם "בשטח" לשנוי חברתי בישראל. מעורבות ואחריות חברתית הם המניעים את חברי קבוצת המנהיגות. הרוח היזמית של החברים בה מאפשרת עשייה חברתית רחבה ומשמעותית במגוון פרויקטים בארץ. קבוצת המנהיגות עוסקת בפיתוח פרויקטים וביישומם בשטח, תוך שהיא מסייעת במאמץ גיוס ופיתוח משאבים מהמגזר העסקי, ביצירת קשר עם אנשי עסקים, פילנתרופים וחברות עסקיות. הקבוצה מונה עשרות חברים המגיעים ממגוון תחומי המשק: ביטוח, פרסום, משפטים, שיווק, אדריכלות, מכירות ייעוץ ועוד. בכל אחד מכפרי הנוער הוקם פורום של קבוצת המנהיגות אשר עובד באופן צמוד עם מנהל הכפר ומסייע לו לקדם פרויקטים בכפר.

חברי קבוצת המנהיגות "מאמצים" פרויקטים נבחרים במסגרת הפעילות של הרוח הישראלית, ומלווים אותם החל משלב התכנון וההקמה, גיוס המשאבים ועד לביצוע. חברי הקבוצה מביאים לידי ביטוי בפעילותם ההתנדבותית את יכולותיהם המקצועיות הגבוהות בתחומים מגוונים: ניהול, שיווק, ידע משפטי, פיננסי, תכנוני או אחר.

לעיתים דווקא התחביבים של החברים, הם אלו שמנחים את חברי הקבוצה בפעילותם ההתנדבותית: מנכ"ל שמלמד נגינה, מנהלת שיווק שמנחה שיעורי הגנה עצמית, מהנדס מחשבים שמקריא ספור או מנהל כספים שמבצע אימון ריצה עם אתלט צעיר, אחד על אחד.

במהלך השנה האחרונה פעלו חברי הקבוצה להקמת וליווי קבוצות רכיבה על אופניים בכל אחד מהכפרים, מסעות הישרדות במדבר, סיוע בהוצאת משלחות לפולין ואתיופיה, הקמה ופעילות במטבחים לימודיים, שדרוג חדרי מוסיקה, ספורט ומועדונים, הקמת משק צומח וחי, מנטורינג לבוגרי כפרי הנוער ומנטורינג למדריכי המכינות הקדם צבאיות, ליווי מנהלי הכפרים בהכנת תוכניות מתאר, שינויים ארגוניים, מיזמים חברתיים עסקיים ועוד.

פרויקטים בולטים של קבוצת המנהיגות לשנת 2017

במהלך השנה האחרונה פעלו חברי הקבוצה להקמת וליווי קבוצות רכיבה על אופניים בכל אחד מהכפרים, מסעות הישרדות במדבר, סיוע בהוצאת משלחות לפולין ואתיופיה, הקמה ופעילות במטבחים לימודיים, שדרוג חדרי מוסיקה, ספורט ומועדונים, הקמת משק צומח וחי, מנטורינג לבוגרי כפרי הנוער ומנטורינג למדריכי המכינות הקדם צבאיות, ליווי מנהלי הכפרים בהכנת תוכניות מתארשינויים ארגוניים, מיזמים חברתיים עסקיים ועוד.

בנוסף לפעילויות הנמשכות בארבעת כפרי הנוער ובשלל התוכניות הקדם צבאיות, לפנינו אתגר של כניסה לכפר נוער חדש והקמת פורום מנהיגות מקומי חדש שייקח על עצמו מספר פרויקטים לביצוע כבר השנה.

איך מצטרפים לקבוצת המנהיגות?

אם גם לך יש רצון טוב ואכפתיות, מעוניין/ת להיות שותף/ה לעשייה חברתית משמעותית והתנדבות – תוכל/י למצוא זאת בקבוצת המנהיגות של הרוח הישראלית.

מפגשי קבוצת המנהיגות מתקיימים אחת לכ-6 שבועות במתכונת רחבה ובזמנים משתנים על פי קבוצת ההתנדבות הייעודית..

ניתן לפנות לרמי צרפתי במייל rami@spiritofisrael.org.il  בטלפון 052-6130141

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן