קבוצת המנהיגות היא הזרוע ההתנדבותית של הרוח הישראלית, אשר שמה לה את האחריות האישית כמטרה, מתוך אמונה שאפשר לשנות ולהשפיע.

קבוצת המנהיגות עוסקת בפיתוח פרויקטים וביישומם בשטח, תוך שהיא מסייעת במאמץ גיוס ופיתוח משאבים מהמגזר העסקי, ביצירת קשר עם אנשי עסקים, פילנתרופים וחברות עסקיות. הקבוצה מונה עשרות חברים המגיעים ממגוון תחומי המשק: ביטוח, פרסום, משפטים, שיווק, אדריכלות, מכירות ייעוץ ועוד. בראשה עומד היו"ר ימי טרסי.

רצון אמיתי לשנוי חברתי בישראל, מעורבות ואחריות חברתית הם המניעים את חברי קבוצת המנהיגות. הרוח היזמית של החברים בה מאפשרת עשייה חברתית רחבה ומשמעותית במגוון פרויקטים בארץ.

קבוצת המנהיגות נפגשת אחת לחודשיים במהלך השנה כולה כדי לדון בפרויקטים חדשים וקיימים, לבחון שיתופי פעולה ולהכיר חברים חדשים. פורומים שונים של קבוצת המנהיגות מלווים כל אחד מארבעת מנהלי כפרי הנוער בהם תומכת הרוח הישראלית. חברי הפורום נפגשים לעיתים מזומנות, בדרך כלל כפעמיים בחודש ומסייעים בחשיבה אסטרטגית, בייזום והוצאה לפועל של תכניות שונות על פי צרכי המקום.

חברי קבוצת המנהיגות "מאמצים" פרויקטים נבחרים במסגרת הפעילות של הרוח הישראלית, ומלווים אותם החל משלב התכנון וההקמה, גיוס המשאבים ועד לביצוע. חברי הקבוצה מביאים לידי ביטוי בפעילותם ההתנדבותית את יכולותיהם המקצועיות הגבוהות בתחומים מגוונים: ניהול, שיווק, ידע משפטי, פיננסי, תכנוני או אחר.

לעיתים דווקא התחביבים הם אלו שמנחים את חברי הקבוצה בפעילותם ההתנדבותית: מנכ"ל שמלמד נגינה, מנהלת שיווק שמנחה שיעורי הגנה עצמית, מהנדס מחשבים שמקריא ספור או מנהל כספים שמבצע אימון ריצה עם אתלט צעיר, אחד על אחד. בנוסף, החברים תורמים מזמנם בפעילויות התנדבותיות ישירות עם הילדים ובני הנוער על פי הצרכים בשטח. לדוגמא: פעילות ספורטיבית משותפת, טיולים, הרצאות, חונכות אישית ועוד.

קבוצה זו הינה בבחינת השלם גדול מחלקיו והכוח המניע אותה הוא הרצון להביא לשינוי  אמתי במצבם של הילדים והנוער בסיכון, והאמונה שרק אם נקום ונעשה מעשה, משהו ישתנה.

אם גם לך יש רצון טוב ואכפתיות, מעוניין/יית לקחת חלק בפתרון בעיות חברתיות, עשייה חברתית והתנדבות חשובה לך –

תוכל/י למצוא זאת בקבוצת המנהיגות של הרוח הישראלית. נשמח לשמוע מכם.

פרויקט לדוגמא של קבוצת המנהיגות בשנת 2013


הקמת מטבח לימודי בכפר הנוער רמת הדסה
– כפר הנוער רמת הדסה מציע לחניכיו סביבה חמה ותומכת. הישגי התלמידים בבית הספר שבכפר הנוער נמצאים בעליה מתמדת ובסוף שנת הלימודים תשע"ג למעלה מ-60% מבוגרי יב' היו זכאים לתעודת בגרות. לצד הלימודיים העיוניים, כפר הנוער פותח בפני החניכים אפשרויות רבות ללמידה נוספת בתחומים מגוונים המוכוונת לתת בידי החניכים כלים להשתלבותם כבוגרים בחברה לאחר שחרורם משירות צבאי. בשנת הלימודים החולפת, עלה הרעיון להקים מטבח לימודי שישלב לימודים עיוניים ומעשיים בתחום הקונדיטוריה לטובת החניכים. משלב הרעיון, קבלת האישורים המתאימים בכפר לביצוע עצמו חלפו חודשים בודדים בלבד. קבוצת המנהיגות של הרוח הישראלית הקימה את המטבח הלימודי בסיוע תרומות כספיות, תרומות של ציוד מטבח, תרומת מכשירי חשמל נוספים והתגייסות של שפים צפוניים. המטבח ומהווה מוקד משיכה לחניכים המפיקים ממנו עוגיות ועוגות להתפאר.

המטבח הלימודי מצטרף למרכז היזמות בכפר הנוער הכולל גינה אורגנית הפועלת בסיוע צמוד והנחיה של חוות התבלינים באלוני אבא ובה גדלים צמחי תבלין שונים. הכפר גם מפעיל סדנא לייצור סבונים ותכשירים קוסמטיים מצמחים אלו וכן נגריה שבה יוצרים החניכים מעמדים וכלים.

צרו קשר

טלפון: 03-7628490

או במייל: info@spiritofisrael.org.il

ימי טרסי, יו"ר קבוצת המנהיגות yami.tarsi@gmail.com

רמי צרפתי, הרוח הישראלית rami@spiritofisrael.org.il

השם שלך

האימייל שלך

טלפון