מלב אל לב – קמפיין הסיוע והתמיכה לקהילות יהודי איטליה

מאז התפרצות מגפת הקורונה העולמית איטליה הייתה מבין המדינות הראשונות שנפגעו בצורה הקשה ביותר. התפרצות גדולת היקף, עשרות אלפי הרוגים, מאות אלפי חולים ושיתוק כלכלי ארוך למדינה בכללה. כשנתונים אלו מתחברים למשבר כלכלי מקדים ששרר במדינה הדבר מוביל לאיום משמעותי על חלק ניכר מהקהילות היהודיות. מטרת היוזמה לחבק ולתמוך בקהילה היהודית בתקופה קשה זו.

גורמים רבים הקשורים לקהילה היהודית באיטליה התחברו יחד לטובת היוזמה הזו: שליחים מישראל מכל התקופות, אנשי עסקים, תקשורת ותרבות התגייסו במטרה לסייע ליהדות איטליה בעת הקשה הזו. כך נוצר קמפיין עממי שצמח מתוך הקשר שלנו לאנשי הקהילות באיטליה והרצון לסייע למול צורך אמיתי ומיידי.

הרוח הישראלית יחד עם השותפים ליוזמה עומדים בקשר עם הגורמים הרשמיים בקרב הקהילות. יצרנו שיתוף פעולה עם ארגון הגג של קהילות איטליה (UCEI), והארגון מהווה את המקור הרשמי הפועל מולנו ומנתב את התמיכה בצורה מדויקת לקהילות הזקוקות לה.

לאורך עשרות שנים החברה הישראלית מקבלת חיבוק חם ותומך מאחינו בקהילות היהודיות באיטליה: אירוח משלחות רבות של הורים שכולים, אירוח מסעות של עמותות למען ילדים עם צרכים מיוחדים, אירוח משלחות של ישראלים מעוטף עזה, הפגנות תמיכה בישראל למול איומי חרם שונים וכמובן תמיכה כספית נרחבת לעשייה הציונית. כעת זו השעה לחבק חזרה ולהעביר מסר של סולידריות.

במציאות בה רוב חברי הקהילות מגיעים מהסקטור הקמעונאי שנפגע קשות- האיום על המשך תפקוד הקהילות ממשי. מעבר לתמיכה בתחום הרווחה, יש צורך אקוטי בעזרה לקיום המוסדות: אחזקת בית ספר יהודי, בתי כנסת, תנועות נוער ומרכזים יהודיים שמהווים את ליבה הפועם של הקהילה ומבססים את השיתוף והרוח היהודית בימי שיגרה.

עזרו לנו לסייע לקהילת יהודי איטליה האהובה.
לפרטים ומידע נוסף https://www.charidy.com/italy

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן