"פותחים עתיד"- הצוק האיתן שלנו בדרום!

ילדי דרוםגם כשהתותחים רועמים, הצוותים הנפלאים של תוכנית "פותחים עתיד" ממשיכים לסייע לאלפי ילדים ובני משפחותיהם, ביישובים רבים בדרום הארץ, לעבור את הימים הקשים עם טעם קצת יותר טוב.

פותחים עתיד”, היא אחת מתוכניות הדגל, בהם תומכת הרוח הישראלית ושותפה פעילה במהלך כל השנה באמצעות תורמים ומתנדבים ובימים אלה מזמינה את הציבור בישראל לסייע לילדי “פותחים עתיד” בדרום. לחצו כאן לתרומה ישירה לילדי הדרום.

בעקבות מבצע "צוק איתן" והלחימה בדרום עברו צוותי תוכנית "פותחים עתיד", של הסוכנות היהודית, למתכונת חירום בעשרות ישובים בדרום הארץ על מנת לתת מענה וסיוע לילדי התוכנית ולמשפחותיהם. שיחות טלפון מרגיעות, ביקורים בבתים, פעילויות משותפות במקלטים, קבוצות תמיכה דיגיטליות בסלולר ובפייסבוק ועוד הן חלק משגרת החירום החדשה שהחלה לפעול מיד עם תחילת המבצע. לפעילי התוכנית ניתנה הדרכה מתאימה וניתנו כלים להתמודדות במצבי לחץ והם מסיירים בין מוקדי הפעילות השונים ומגישים סיוע וליווי למשפחות התוכנית. מירב מרציאנו-לוי מנהלת אזור דרום: "בימים האחרונים אני רואה כי מרבית אנשי הצוות מצליחים לסייע ליותר ויותר משפחות אני רואה את המאמץ שהם עושים בלהגיע לבתים ולמקלטים, בשיחות טלפוניות לאורך כל שעות היום עם הילדים והמשפחות ואני גאה בהם."נשים דרוםיו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, ביקר ביישובי הדרום, על מנת להביע את ההזדהות והתמיכה של יהדות העולם עם תושבי האזור. שרנסקי נפגש עם ראשי הרשויות וסקר תכניות שמפעילה הסוכנות היהודית למען תושבי האזור. במהלך הסיור אמר שרנסקי כי "החוסן האדיר של עם ישראל – עולים חדשים וילידי הארץ – והסולידריות העצומה של יהדות העולם, שמחזקים זה את זה, הם מרגשים ומעוררי השראה. הסוכנות היהודית גאה להביא את הסולידריות של יהודי התפוצות לתושבי הדרום ומדינת ישראל והיא תמשיך לעשות כל שביכולתה כדי לתמוך בתושבי ישראל בתקופה קשה זאת ".

לצד הפעילויות הרבות ביישובי הדרום, אנשי תוכנית "פותחים עתיד", בסיוע ובמימון ארגון הגג של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, הסוכנות היהודית וקרן היסוד, פועלים "להוציא החוצה" את ילדי ומשפחות התוכנית לימי כיף ופעילויות שונות- הרחק ממוקדי הלחימה. ביום ה' ה 17.7 יצאו 1400 ילדים, בני משפחותיהם ונאמני התוכנית ליום שכולו כיף בפארק המים בשפיים. ימי הפגה נוספים מתוכננים לימים הקרובים, במידה ותימשך הלחימה.

בריכהתכנית "פותחים עתיד" החלה בשנת 2006 כפרויקט חדשני של הסוכנות היהודית ובמהלך השנים הפכה לתכנית ייחודית הפועלת כיום בפריסה רחבה בישראל. מטרת התכנית להעניק לילדים ומשפחות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל, את הביטחון, ההזדמנויות והכלים לצמוח, להצליח ולממש את הפוטנציאל הייחודי הטמון בהם, לטעת בכל ילד וילדה את האמונה כי טמון בהם אוסף ייחודי של יכולות, עוצמות וכישרונות. בכל יישוב בו פועלת התכנית, ישנם "נאמנים", חונכים אשר עברו הכשרה מתאימה, המהווים מבוגר משמעותי לקבוצה של מספר ילדים. תוך כדי עבודה ישירה עם הילדים, הנגשת השירותים החברתיים הזמינים והרחבתם, עידוד מעורבות משפחתית ויצירת סביבה חינוכית תומכת.משך ההשתתפות בתוכנית הוא כשלוש עד חמש שנים.

בהזדמנות זו אנו ברוח הישראלית רוצים לומר תודה לכל התורמים והמתנדבים אשר תומכים ב"פותחים עתיד", ולכל הצוותים הפועלים בשטח, במצבי חירום ותחת שגרת אזעקות מתמדת, ומאחלים לכולנו ימים שקטים ועתיד טוב יותר.

 

 

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן