ארץ, אישה ופרח: קורס העצמה חדש מאת "בבית ביחד" – כרמיאל

שבע נשים מחזיקות סידורי פרחיםטטיאנה היא עולה חדשה שהגיעה ארצה עם משפחתה לפני כחודש וחצי מסנט פטרבורג. קלינאית תקשורת בהכשרתה, טטיאנה הסבירה במפגש הראשון של הקורס מדוע דווקא הוורד מסמל אותה: "הוורד הוא מלך כל הפרחים – פרח יפה ועדין כאשה, ועדיין יש בו קוצים כדי לאזן".

טטיאנה היא אחת מ-40 עולות חדשות וותיקות מחבר העמים לשעבר, שהתקבצו בתחילת החודש, לערב פתיחה חגיגי של תכנית בבית ביחד בכרמיאל. האירוע התקיים במרכז הקליטה של הסוכנות היהודית בעיר, בהנחיית חדווה מוסקוביץ, רכזת התכנית בכרמיאל.

המשתתפות התבקשו על ידי ליסה רוייצין, מומחית בתחום ובעלת חנות הפרחים "גרין" בכרמיאל, לבחור פרח שמסמל אותן. טטיאנה שעדיין עושה את צעדיה הראשונים בלימודי עברית באולפן, זכתה דרך המפגש עם העולות הוותיקות להכיר חברות חדשות וללמוד יותר על החיים בישראל. במהלך הקורס היא מקווה לרכוש גם כלים מעשיים שיאפשרו לה להשתלב בעבודה בתחום בעתיד.

הערב נפתח בברכות חמות מאת אריאלה וולה לניאדו, מנהלת תכניות בבית ביחד, מיקי דהב, מנכ"לית הרוח הישראלית שברכה אף בשם קרן אריה יהודה שאפשרה את התכנית; סווטלנה רוזנטל, מנהלת מחלקת קליטה בעיריית כרמיאל, גלית הופמן, מנהלת המרכז לבריאות האישה בנעמת בעיר, וגילה פטרוב, מדריכת בבית ביחד.

השיעור הראשון גלש הרבה מעבר לשעתיים שהוקצבו לו, כשבסיומו כל אחת מהנשים לקחה עמה הביתה סידור פרחים מעשה ידיה. המפגש הראשון שהוגדר כמפגש ניסיון, הסתיים בהצלחה כאשר 12 נשים בסוף נרשמו לקורס כולו – קורס בן 13 מפגשים ובהם לימוד שזירת פרחים, דיאלוג והרצאות מטעם בבית ביחד בנושאי העצמה אישית, תעסוקה, הקמת עסק ובניית רשת חברתית.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן