מכינת עלמה דרך ארץ

רגליים מבצבצות מעל המדברבמסגרת פעילותה של הרוח הישראלית לצמצום פערים בחברה והעצמת בני נוער וצעירים מהפריפריה, הרוח הישראלית תומכת במכינת "עלמה – דרך ארץ", המכינה החילונית הראשונה לקידום מנהיגות נשית. המכינה פועלת לתת הזדמנות לצעירות בעלות פוטנציאל מנהיגות גבוה מהפריפריה הכלכלית-חברתית, לעודד את לממש את הפוטנציאל הגלום בהם, לצמוח ולתרום לחברה.

במסגרת המכינה, עוברות הבנות תהליך עמוק, מעצים ומשמעותי אשר יוביל אותן לשרות צבאי משמעותי ולקיחת אחריות בכל תחומי חייהם האישיים והאזרחיים. המכינה הראשונה התקיימה באופקים והיא כללה עשרים נערות שהגיעו ממצפה רמון ועד החרמון.

מיכל ברקאי, מנהלת המכינה, הגשימה את חלומה כאשר יזמה מכינה ייחודית, שתשרת נשים צעירות מכל הארץ. הסוכנות היהודית חיבקה ואימצה את הפרויקט אשר מטפח נשים צעירות ללא כל קשר לרמה הכלכלית שממנה הגיעו המנהיגות העתידיות.

מיכל מסכמת שבוע פעילות מאתגרת עם חניכות המכינה:

"רגליים עייפות מעל מכתש בלתי נגמר. נשימה שמוצאת מחדש את הקצב שלה אחרי טיפוס ארוך ומתיש מהצד הקשה של הר ארדון. זוגות-זוגות של רגליים כאלה שהלכו שלושה ימים מתישים במדבר כמעט בלי שינה ובלי מנוחה, בחום, בשמש הקופחת, בלי לעצור. הסיפור שלהן הוא סיפור של התגברות. של עליה למעלה. של נחישות. של להיות חזקות בגוף אבל הרבה יותר מזה- חזקות ברוח.

"שתיים שממשיכות לטפס, למרות שאי אפשר כמעט לדרוך על הרגליים שהתמלאו בשלפוחיות ובשפשופים. הרגליים שורפות וכואבות אבל הרוח חזקה מהכאב והחיוך איכשהו נותר להן על הפנים. אחת שיוצאת לדרך בבוקר למרות שהשרירים כבר שורפים והלילה עבר כמעט ללא שינה.
עוד אחת שמטפסת בהתלהבות ובכוח, אחרי שבמסע הפתיחה בקושי סיימה הליכה של חמישה קילומטרים – היום היא צועדת חמישים. ההבדל הוא שחמישים הקילומטרים של היום מובילים אותה להיות מפקדת בצה"ל. זה החלום ולשם היא תגיע אם תמשיך לטפס בהתמדה ובשמחה שכזו.

"שבוע שהחל בגשם ראשון שהפך את הרחוב שלנו באופקים לוונציה הקטנה, המשיך בעבודה חקלאית במצפה רמון ובשלושה ימים של מסע במכתש הגדול. שבוע שהובל, הודרך, תוכנן ונוצר לגמרי על ידי החניכות. שבוע של התמודדות בלתי פוסקת עם השדים והמלאכים שבתוכנו. של עליות וירידות ובעיקר טיפוס למעלה. בכל שאיפה ובכל נשיפה הן מבורכות מחדש בברכה העתיקה ההיא: כי- שרית עם-אלוהים ועם-אנשים ותוכלי".

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן