הרוח הישראלית משיקה את סדנת מכונאות האופניים בכפר הנוער 'בן יקיר'

אחת מפעילויות ההעשרה המצליחות ביותר בכפר הנוער 'בן יקיר' בשנים האחרונות היא קבוצת הרכיבה על אופניים. במסגרת פעילות זו, יוצאים מדי שבוע כ-20 חניכים בכיתות ט'-י', יחד עם מדריך מקצועי וחונכים מתנדבים מעמותת "רוכבים בארץ בדרך ארץ", לרכיבה על אופני שטח בטבע הסובב את הכפר. במהלך כל מפגש לומדים החניכים מגוון מיומנויות כגון קריאת מפה וטכניקות רכיבה ומכירים את תוואי השטח, בעלי החיים והצמחים החיים בו ועוד. אולם, יותר מכל, מלמדת הפעילות דרך ארץ, מחזקת את הביטחון העצמי, תחושת השיתוף ומאפשרת בניית עומקים בינם לבין חבריהם לקבוצה, למדריך ולחונכים.

הצלחת הפעילות ותרומתה הרבה לנערים הולידה את סדנת מכונאות אופניים מקצועית, המקנה לחניכים מצטיינים מהקבוצה מיומנויות טכניות רלוונטיות ומעצימה את יכולותיהם. הסדנה מעמיקה את חיבורם לפעילות האהובה עליהם ובמקביל, מאפשרת להם לעסוק בתחום מכונאות האופניים במהלך חופשות או בעתיד, כאנשי מקצוע מיומנים.

כמו כן, כחלק מהתכנית, יעבדו חניכים מצטיינים במהלך חופשות בחנויות הרשת של "רוזן ומינץ", בתיאום עם מנכ"ל הרשת. שיתוף פעולה ייחודי זה, יאפשר לנערים לרכוש ניסיון יקר ערך בעבודה בחנות רשמית, כמו גם בשירות לקוחות ובעבודה עם מנהלים וצוות מקצועי. שאיפתנו היא לעודד את הנערים להקים בכפר עסק פעיל משלהם לתיקון אופניים, שאותו הם ינהלו ויתפעלו בעצמם.

סדנת מכונאות האופניים תתקיים במסגרת הלימודים בבית הספר, בהנחייתו של מדריך מקצועי מעמותת "רוכבים בארץ בדרך ארץ" ובליוויים של שני חונכים נוספים מהעמותה. בסדנה ישתתפו כ-8-6 חניכים נבחרים מקבוצת הרכיבה המונה כיום כ-18 חניכים. הסדנה תכלול 40 מפגשי הכשרה, שיתקיימו אחת לשבוע למשך 3 שעות כל אחד. בסך הכל, צפויה הסדנה להימשך כ-18 חודשים, שבמהלכם יוכשרו החניכים במגוון נושאים כגון: תחזוקת אופניים, פירוק והרכבה של אופניים, טיפול בתקלות טכניות, זיהוי חלקים וחלפים. בתום הלימודים, יקבלו החניכים תעודת "טכנאי אופניים" מטעם עמותת "רוכבים בארץ בדרך ארץ" אשר תאפשר להם לעבוד באופן רשמי בתחום ולהשתלב בתעסוקה מכובדת.

בהצלחה לחניכים בסדנא!

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן