רואי החשבון של "סומך חייקין" נותנים ללא חשבון

בזכות שבוע התנדבות מרוכז של 400  עובדי ומנהלי פירמת רואי החשבון KPMG סומך חייקין, נהנו במהלך חופשת הקיץ, מאות בני נוער, בארבעת כפרי הנוער של הסוכנות היהודית, משפע של חווית מרגשות ופעילויות מעשירות.

פירמת רואי החשבון KPMG סומך חייקין שותפה ותיקה ומוערכת של "הרוח הישראלית" הגדילה השנה לעשות והרחיבה את פעילותה המבורכת למען בני הנוער שלנו, במהלך חופשת הקיץ שהגיעה לסיומה הטוב לפני שבועות ספורים.

 

סומך חייקין בן יקירשבוע התנדבות מרוכז שכולו תמצית של עונג ומתיקות

400 מעובדי ומנהלי פירמת רואי החשבון KPMG סומך חייקין, חברו יחד על מנת להנעים ולהמתיק את חופשת הקיץ של מאות נערות ונערים השוהים בארבעת כפרי הנוער של הסוכנות היהודית: קרית יערים, הדסה נעורים, בן יקיר ורמת הדסה.

בזכות התגייסותם הנמרצת ומאירת הפנים של עובדי ומנהלי הפירמה, אשר התנדבו לתרום מזמנם במשך שישה ימי התנדבות רצופים, זכו מאות מבני הנוער שלנו בחוויה קיצית, חד פעמית, עשירה ומגוונת.

החוויות המיוחדות והמעצימות שהעניקו עובדי פירמת רואי החשבון KPMG סומך חייקין, בהובלתו הסוחפת של ערן שלו מנכ"ל הפירמה, כללו בין היתר פעילויות מהנות כמו בישול, תיפוף וריקוד, ODT ובניה בבוץ. הפעילויות הללו הפרו את שגרת היומיום בכפר והעניקו לכולם, ילדים ומבוגרים כאחד, תחושות מענגות של שחרור, חופש, שמחה ובעיקר חדוות יצירה ועשייה משותפת.

 

שישה ימים של קרוב לבבות

מעבר להנאה הצרופה לה זכו הנערים, במהלך ששת ימי הכיף שארגנו עבורם עובדי החברה בהתנדבות, הערך המוסף והמשמעותי ביותר של הפעילות המשותפת, נגזר מההכרות האישית והבלתי אמצעית של הנערים, עם עולם תוכן חדש, מעורר עניין  ומוטיבציה, שהביאו עימם עובדי הפירמה.

חווית הבילוי המשותף קירבה בין הלבבות של כל העושים במלאכה, והעצימה את תחושת השייכות של הנערים לחברה הישראלית, מרובת הצבעים והגוונים.

ועל כך יעידו דבריו של גיא אהרוני, מנהל-שותף בפירמה, אשר התנדב יחד עם עובדי הסניף הצפוני של החברה בכפר הנוער רמת הדסה.  בסיכומו של היום אמר גיא : "התחלנו כשתי קבוצות נפרדות וסיימנו כקבוצה אחת. הכרנו פה ילדים נפלאים עם הרבה פוטנציאל ואני בטוח שהכפר ישמש מקפצה עבורם בהמשך חייהם הבוגרים". גיא הוסיף והודה בדבריו לעובדי הפירמה אשר הגיעו בהתנדבות ומתוך תחושת שליחות. לדבריו, האחריות והמחויבות של עובדי החברה השפיעו רבות על הצלחתו של היום כולו. יום שהסתיים בתחושת סיפוק, נחת  והנאה, בקרב המנהלים והעובדים-המתנדבים, כאחד.

סומך חייקין בן יקירהשביל הזה מתחיל כאן

מרביתם של הילדים השוהים בכפרי הנוער של הסוכנות היהודית, מגיעים ממשפחות קשות יום, לאחר שנפלטו מכמה וכמה מסגרות חינוכיות. חוויות קשות אילו, צרבו בנפשם של הנערים תחושות משתקות של כשלון ודחייה, ובעיקר פגעו ביכולתם לבטוח ולהאמין בדמויות המבוגרות המשמעותיות בחייהם.

החזרת האמון של הנערים במערכת ובמיוחד פיתוח וטיפוח היכולת שלהם לסמוך על אנשי המקצוע המטפלים, והמחנכים, מהווים את הצעד הראשון בדרך הארוכה והפתלתלה של תהליך הריפוי והשיקום של הנערים.

הפעילות החווייתיות, התכנים המעשירים ובעיקר המפגש הקרוב ומרחיב הלב, עם עובדי החברה, סללו שביל חדש אל ליבם של הנערים.

 

אי של יציבות בלב חופשת הקיץ הארוכה

בהעדרה של פעילות בטוחה ותומכת בחופשת הקיץ, תקופה זו עלולה להוות תקופת משבר עבור הנערים ובשל כך, נעשים מאמצים רבים, לקיים קייטנות קיץ בתוך כפרי הנוער, על מנת  להמעיט ככל הניתן את הזמן בו ישהו הילדים בביתם ובשכונת מגוריהם. אלא שהמשאבים הקיימים לא תמיד מאפשרים לגוון ולהעשיר את הפעילויות הקיימות, שמרביתן נסמכות על המצוי בכפרים ולאו דווקא על הרצוי.

התגייסות הפירמה למען הילדים אפשרה לנו השנה, לראשונה, לרענן ולחדש את פעילות הקיץ שלהם. בזכות התרומה  הצלחנו להעניק לילדים שלנו חווית קיץ מגוונת ובעיקר שונה מכל מה שהיה מוכר וידוע להם עד כה. לכל אילו נוספו גם המתנות הנדיבות שהעניקה החברה לילדים בתום כל יום פעילות, כמו: כדורי כדורגל, כדורסל וכדורעף, מערכת שמע, שולחן כדורגל ועוד.

סומך חייקין בן יקירנתינה היוצאת מהלב נכנסת ללב

אלא שמעל לכל שפע המתנות שהרעיפו עובדי החברה על הילדים, המזכרות החשובות והמרגשות באמת, אשר תשארנה חקוקות בליבם של הנערים עוד ימים ארוכים, הן : תשומת הלב החמה, ההתעניינות הכנה, ובעיקר חווית הבילוי המשותף עם עובדי החברה.

תרומתם של כל אלה יחד, לא תסולא מפז ועל כך תודתנו העמוקה לפירמת רואי החשבון KPMG סומך חייקין. פירמה שרואה וגם עושה למען הקהילה.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן