מה קורה כשאומנות ונתינה נפגשות? תערוכת נקודת זכות

הרוח הישראלית השיקה לאחרונה את תערוכת נקודת זכות למען ילדים ונוער בסיכון, שהתקיימה במוזיאון הרצלילנבלום בתל-אביב, במטרה לגייס כספים למען בני הנוער החיים והלומדים בכפרי הנוער השונים הנתמכים על-ידי הרוח הישראלית. מה היה שם? אספנו במיוחד בשבילכם את כל הפרטים החשובים.

מכירת יצירות אומנות של אומנים ישראלים מובילים למען ילדים ונוער בסיכון

 

תערוכת אמנות נקודת זכותבתערוכה הוצגו למכירה למעלה מ-100 יצירות אומנות, בנושאים ובסגנונות אומנותיים שונים,  מבית היוצר של מיטב האומנים הישראליים והמבטיחים ביותר של ישראל 2015, וותיקים וצעירים כאחד. התערוכה נמשכה יומיים, במהלכם התמלא המוזיאון במבקרים רבים, שהגיעו כדי לצרוך תרבות, ליהנות מאומנות ישראלית עכשווית, ואגב כך גם לפתוח את הלב ואת הכיס, ובכך לתמוך בפעילות למען ילדים ובני נוער בסיכון.

 

הפתיחה של התערוכה צויינה באירוע מכובד וחגיגי, בנוכחות: מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר-טופילסקי, שפתחה את האירוע ודיברה על מסורת של שיתוף פעולה עם הרוח הישראלית, מנהלת מוזיאון הרצלילנבלום יהודית בן לוי, אוצרת אוסף IDB שולמית נוס, לקוחות VIP  של הבנק, תורמים ומתנדבים של הרוח הישראלית ובעליהן של היצירות- האומנים עצמם.

 

תערוכת אמנות נקודת זכותהתערוכה זכתה להצלחה רבה, נמכרו יצירות רבות וגוייסו תרומות שיוקדשו לפעילות למען הילדים ובני הנוער המתגוררים בכפרי הנוער של הסוכנות היהודית, הנתמכים על-ידי הרוח הישראלית.
מאז קמה בשנת 1998, פועלת הרוח הישראלית לצמצום פערים בחברה הישראלית על-ידי עידוד למעורבות חברתית, התנדבות ועשייה. תערוכת "נקודת זכות" מהווה נדבך משמעותי בפעילותה של הרוח הישראלית לשינוי מציאות חייהם של אלפי ילדים ובני נוער המשתתפים בתוכניות השונות שהיא מפעילה.
בנוסף לגיוס המשאבים שנרשם בהצלחה, התערוכה גם סייעה להגביר את המודעות בקרב הציבור הישראלי לסוגייה של אוכלוסיות מוחלשות בכלל וילדים ובני נוער בסיכון בפרט. היות שאנחנו מאמינים, כי שינוי ופעולה מתחילים בקיומה של מודעות, הרי שלתערוכה הייתה משמעות כפולה ומכופלת.

 

תערוכת אמנות נקודת זכותתודה לבנק דיסקונט

התגייסותו של בנק דיסקונט ליוזמה, על-ידי אירוח התערוכה זו השנה השנייה, היא שאפשרה את קיומה ואת הצלחתה של המכירה, וכפועל יוצא, גם תרמה במידה רבה למאמציה של הרוח הישראלית להוביל עשייה חשובה למען החברה הישראלית. הרוח הישראלית מוקירה ומעריכה את שיתוף הפעולה של בנק דיסקונט עימה, אליו היטיבה להתייחס מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר-טופילסקי, שדבריה פתחו את האירוע החגיגי במוזיאון: "הבנק גאה לארח את מכירת האמנות נקודת זכות ולהיות שותף של הרוח הישראלית בפעילותה למען בני נוער בסיכון."

 

ותודה לכם…

כמובן שלא נוכל שלא להודות לאוצרת התערוכה, נטע גל-עצמון ולאומנים המשתתפים בתערוכה, שבלעדיהם כל זה לא יכול היה לקרות, לשותפים היקרים שלנו "סודה סטרים" ו"יקב מונטיפיורי", שמלווים אותנו תקופה ארוכה ומפנקים אותנו בכל אירוע, ולכל מי שרכש יצירות אומנות, תודה רבה וניפגש בשנה הבאה.

Comment

לתרומות