זוהי דרך ארץ: חברת צמח המרמן תומכת במכינה הקדם-צבאית "דרך ארץ"

צמח המרמן, חברת הבנייה הותיקה והמובילה בתחום הנדל"ן בישראל, מצליחה למצוא זמן לתרום לסביבה ולקהילה גם בתקופה שבה ענף הנדל"ן רוחש וגועש. בשנתיים האחרונות התגייסה החברה לסייע לחניכי המכינה הקדם-צבאית "דרך ארץ" על-ידי מתן תרומות כספיות רחבות לב, שאיפשרו להוציא לפועל סדנאות שטח, המהוות נדבך מרכזי בפעילות המכינה. סיפורים קטנים על מעשים גדולים בכתבה שלפניכם.

כמה מילים על פרויקט דרך ארץ

"דרך ארץ" הוא פרויקט שנוסד לפני כשנתיים כדי להנגיש תוכניות חינוך קדם-צבאיות לבני נוער מאזורי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל. תכני הפרויקט שמים דגש על העצמה אישית, על חיי הקבוצה, על מעורבות בקהילה ועל ידיעת הארץ, והם נועדו להכין את המשתתפים לקראת שירותים הצבאי.
הפעילות במכינה מתפרסת על פני שישה חודשים, והיא כוללת לימוד, הרצאות וטיולים, כאשר פעילות השיא המתקיימת אחת לחודש היא סדנת שטח של חמישה ימים. בסדנאות אלה מיישמים החניכים את כל התכנים התיאורטיים אותם למדו, מעמיקים את היכרותם עם המדינה והחברה הישראלית ורוכשים מיומנויות חשובות להמשך חייהם כאזרחים בוגרים ומעורבים.

תגובותיהם של חניכי המכינה על מסע "ים אל ים"- אחת מסדנאות השטח המוצלחות ביותר שנערכו במסגרת פרויקט דרך ארץ- מחזקות עוד יותר את חשיבות התרומה של צמח המרמן. כך סיפרה אחת מהחניכות שהשתתפו במסע: "בשבילי זו פעם ראשונה לצאת ככה לשטח, ציוד על הגב, הליכה מטורפת. זה לגלות עולם חדש מבחינתי. עולם שאני לומדת מאוד לאהוב ולהתחבר אליו".

שיתוף פעולה זה של צמח המרמן עם הרוח הישראלית מאפשר להעצים את החיבור של חניכי המכינה לארץ ישראל ולהעמיק את ההיכרות שלהם עימה- ערכים שהם ממטרותיה המרכזיות של התוכנית.
בכך למעשה, תורמת צמח המרמן למינוף הפרויקט, ומעצימה את המידה שבו נתרמים ממנה חניכיה.

פרויקטים נוספים בהם מעורבת צמח המרמן

ואם לא די בכך, לאחרונה, הגדילה צמח המרמן את הסיוע  שהיא מעניקה לחניכי המכינה, ומימנה הקמתן של שלוש פינות הצללה במתחם המכינה שבניצנה. בהקשר זה נזכיר, כי מכינת דרך ארץ מתקיימת משך רוב ימות השנה בנגב, הידוע בהיותו אזור חם וצחיח במיוחד. טיפוח סביבת המגורים- משימה שנדרשים חניכי המכינה לבצע אחת לשבוע- הופכת למשימה קשה ביותר בימים שטופי שמש ועמוסי חום. תרומתה של צמח המרמן מספקת לחניכים הזדמנות ליהנות מנוחות אקלימית רבה יותר, ולקיים בנחת ובכיף פעלויות חברתיות במקום.

התרומה המתוארת היא פסיק קטן מהעשייה של צמח המרמן למען החברה הישראלית.
בשנים האחרונות תמכה החברה במספר פרויקטים שמפעילה הרוח הישראלית: צמח המרמן עוזרת לילדים בסיכון ולמשפחותיהם במסגרת פרויקט "פותחים עתיד", היא תומכת בתוכנית "לעד" שנועדה לשפר את איכות חייהם של ניצולי שואה,  וסייעה לניצול השואה אהרון קייס לממש את חלומו לגור בבית ראוי ומשופץ.

זה הזמן להודות לחיים פייגלין, מנכ"ל צמח המרמן, וליתר אנשי החברה הפועלים מאחורי הקלעים, על עשייה עצומה, מעוררת השראה ולא מובנת מאליה. בזכות התמיכה של צמח המרמן הרוח הישראלית זוכה להוביל פרויקטים מחוללי שינוי ורבי משמעות עבור קשישים ועבור אוכלוסיות מוחלשות מהפריפריה החברתית-גיאוגרפית בישראל.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן