איזו התרגשות זו הייתה לפתוח את המחזור השלישי של תכנית הלביאות של ירושלים לנשים אקטיביסטיות ויזמיות חברתיות!

את מחזור הלביאות השלישי פתחנו במפגש חגיגי בבית הירושלמי למנהיגות נשית, על רקע תערוכה מדהימה "מאשת חיל לוונדרוומן – מובילות שיווין לאורך הדורות". במפגש השתתפו 20 נשים שנבחרו לתכנית בקפידה, כולן אקטיביסטיות, מוכשרות ומעוררות השראה עם  ברק בעיניים והמון מוטיבציה לעשייה חברתית. את המפגש פתחו נציגות הגופים השותפים: עיריית ירושלים, נעמת, השגרירות האמריקאית וכמובן הרוח הישראלית.

תכנית הלביאות הוקמה במטרה לקדם מנהיגות נשית ירושלמית ולבנות קהילה נשית אקטיביסטית. במסגרת התכנית רוכשות המשתתפות כלים פרקטיים לקידום היוזמות שלהן. תכנית הלביאות מרגשת אותנו  במיוחד כי בוגרות שני המחזורים הקודמים, כבר עושות חיל, מעורבות בפעילות החברתית בירושלים ומצעידות אותנו קדימה גם במישור הארצי. 

תכירו שתיים מהמשתתפות בתכנית:

תמר בר לוי, עובדת בתחום בריאות הנפש ובחינוך לגיל הרך ומתמודדת עם קשיים נפשיים.
היא פועלת לשבירת סטיגמות על מתמודדי נפש, אותן חוותה עוד מנעוריה. תמר מככבת בסרט "בין הגלים" המתאר את חייה ופועלה. כחלק מפעילותה היא מקיימת הרצאות מעוררות השראה העוסקות בניפוץ אותן סטיגמות  והדרה חברתית של מתמודדי נפש.

 

 

גלי כץ,  אמנית ירושלמית שפועלת למען חיזוק קהילות ואומנים יוצרים בירושלים. השאיפה שלה היא לחשוף ולחבר כמה שיותר ירושלמים לאמנות ותרבות. כיום היא מובילה בשותפות עם האמנית נוגה הברמן פרויקט אמנות חברתי לשיקום פסלי האריות בירושלים.  למרות שאחת חילונית ואחת דתית הן התחברו לעשייה משותפת דרך האומנות והן מאמינות שביחד הן יוכלו  לחבר רבים אחרים.

 

 

מאז יצאנו למסע, נשים רבות הצטרפו וכיום יש כמות הולכת וגדלה של בוגרות התכנית, ואלה החליטו על הקמת ארגון בוגרות הלביאות. הארגון הוקם מתוך רצון לתמוך אחת בשנייה בפרויקטים ובעשייה, ליצור רשת קשרים (Networking) ולקדם מיזמים משותפים תוך שיתוף בידע. 

+++

תודה לשותפות שלנו בהובלת התכנית, המחלקה לקידום נשים  בעיריית ירושלים, לשגרירות האמריקאית בירושלים American Center Jerusalem  ולנעמת ירושלים. השותפויות האלה מאפשרות לנו לקיים את התכנית כבר שלושה מחזורים ברצף. שיתוף הפעולה בין כולנו הצמיח תכנית מדהימה ומעשירה ואנחנו שמחים להיות חלק ממנה. תודה ענקית ובהצלחה לאורית ברבש, מנהלת הבית הירושלמי למנהיגות נשית, שמובילה את התכנית ואחראית על התערוכה  "מאשת חיל לוונדרמן" יחד עם המאיירת רינת גלבוע.

 

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן