אילן לינהארד, יו"ר מערך המתנדבים

אילן לינהארד, יו"ר מערך המתנדבים

כל מי זה שפועם בליבו רצון להתנדב למען בני נוער, שזקוקים לבוגר המלווה ומסייע בתהליך ההתפתחות שלהם, שיצטרף אלינו.

אנו קהילת המתנדבים של הרוח הישראלית, פועלים בשגרה בכפרי נוער, עם בני נוער מתבגרים, בעלי פוטנציאל להשתלב בחברה הישראלית, ונהנים מתחושת שליחות וסיפוק בליווי בני הנוער. בני הנוער מצידם, מחבקים את ההשקעה בהם, שמהווה עבורם עידן אחר.

המתנדבים פועלים במאפיינים שונים, שמאפשרים לכל אחד מכם לבוא לידי ביטוי עם כישורי בשלות, מחוייבות, אחריות ונסיון חיים.

אנו מפעילים בכפרי הנוער קבוצות רכיבת אופני שטח, הרוכבים מידי שבוע בשגרת הכפר. הקבוצה פועלת עם מדריך מקצועי ומתנדבים רוכבי אופני שטח. אנו משלבים בתהליך, אירועים של קבוצות האופניים, חד, דו ותלת יומיים, בהם נפגשים בני הנוער והמתנדבים, עם רוכבים ומתנדבים מכפרים אחרים באירוע ״על כפרי״, במהלכו רכיבות משותפת, הכנת האוכל ופעילויות חברתיות שמתכננים ביחד. פעיילויות אלה חושפת את בני הנוער לעולם הערכים העצום של רכיבת השטח ותורמת להם המון בתחום של: תחושת השייכות לקבוצה יחודית, הביטחון העצמי, ערך החברות, התמודדות עם אתגרי השטח, אהבת הטבע, אהבת הארץ והתרומה החברתית. בנוסף אנו משלבים לבני הנוער והמתנדבים הכשרות של מובילי קבוצות אופניים ומכונאות אופניים.

המתנדבים הרוכבים מלוים את בני הנוער ברמה האישית וברמת התפתחות שלהם ומעניקים להם ברגישות, אהבה והנחיה. לרוכבים המתנדבים אנו מספקים כלים של התמודדות עם בני הנוער, שאף מציבים בפנינו אתגרים מעניינים.

יצרנו קהילת מתנדבים רוכבי אופניים, שבאים מתוך רצון עז לתרום לבני הנוער ומקבלים חום, אהבה ותודה גדולה על ההתנדבות שלהם.

מאפיין פעילות נוסף הוא, תוכנית מנטורינג אחד על אחד בכפרי הנוער שלנו, שבה מתנדב מנטור מלווה נער מתבגר בכיתה יב, ברמה האישית עד לקליטתו בחיים האזרחיים. המתנדב עובר תהליך קבלה, הכשרה וליווי של בני הנוער. מאפיין שתורם לבני הנוער המון בעיצוב והתפתחות אישיותם ומכין אותם לשרות בצבא ולחיים האזרחיים.

מאפיין פעילות נוסף הוא שייכות ל״קבוצת מנהיגות״ בכפר נוער. קבוצה שמורכבת ממתנדבים בעלי כישורים וקשרים, המסייעים למנהל כפר הנוער לממש פרויקטים שללא הסיוע של ״קבוצת המנהיגות״, היה מתקשה לממש אותם. פרויקטים כמו: הקמת כלביה בכפר, שיפור תשתיות תיקשורת, הקמת פינת חי לימודי, בניית מרחב טכנולוגי לימודי, הקמת מטבח לימודי, הקמת קבוצת טיולים בשביל ישראל ועוד פרויקטים רבים. הפרויקטים כולם לטובת שיפור החיים החינוכיים ורווחת בני הנוער בכפר.

בקהילת המתנדבים של הרוח הישראלית יש מקום לכל מי שרגש ותחושת השליחות, ההתנדבות והתרומה לבני נוער מפעם בקירבו. קהילת המתנדבים שלנו מתפתחת. עבורנו בני הנוער שזקוקים לליווי שלנו, הם ״מרכז הבמה״.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן