פעימות

מיזם חדש ויחיד במינו, שהוקם במסגרת תכנית "פותחים עתיד", לקידום רווחתם של ילדים בגיל הרך, הורים חדשים ומשפחות צעירות בפריפריה הגאוגרפית-חברתית-כלכלית של ישראל

מיזם חדש ויחיד במינו, שהוקם במסגרת תכנית "פותחים עתיד", לקידום רווחתם של ילדים בגיל הרך, הורים חדשים ומשפחות צעירות בפריפריה הגיאוגרפית-חברתית-כלכלית של ישראל.

הגיל הרך הינו שלב קריטי בחייו של כל ילד. בגיל זה, חשופים ילדינו להרבה יותר גורמי סיכון וכך גדלים הסיכויים שהם יסבלו מעיכובים התפתחותיים, אותם יהיה קשה מאוד לצמצם בשלבים מאוחרים יותר. מתוך כך, חיזוק וליווי הורים לילדים בגיל הרך בכלל ובהורות ראשונה בפרט  הינה משימה חשובה ביותר.

מטרת תכנית פותחים עתיד – פעימות היא כפולה: לחזק את ההורים הצעירים הנזקקים להדרכה וליווי ולספק להם ידע, תמיכה, הכלה והכוונה בשלב משמעותי זה של חייהם. דרך כך, מסייעת למעשה התכנית גם לתינוקות ופעוטות לממש את הפוטנציאל ההתפתחותי המלא שטמון בכל ילד וילדה.

חשוב מכך, לא רק שלצמצום גורמי הסיכון ההתפתחותיים השפעה חיובית משמעותית על המשתתפים בתכנית אלא היא בעלת השלכות חיוביות על רמת החוסן של הקהילה ואף החברה הישראלית כולה.

התכנית פועלת כיום בשישה ישובים ושואפת להמשיך ולהתרחב ליישובים נוספים.

  הירשמו לניוזלטר “מצב הרוח”

   Stay informed and sign up for our newsletter

   לתרומות
   דילוג לתוכן