בוחרים מחר לעד

התכנית הוקמה על ידי אגף הצעירים בסוכנות היהודית במטרה לספק מענה הולם לצרכיה הייחודיים של אוכלוסיית ניצולי השואה בישראל תוך התמקדות באזורי הפריפריה הגיאוגרפית-חברתית

"בוחרים מחר לעד" היא תכנית שהוקמה על ידי אגף הצעירים בסוכנות היהודית במטרה לספק מענה הולם לצרכיה הייחודיים של אוכלוסיית ניצולי השואה בישראל תוך התמקדות באזורי הפריפריה הגיאוגרפית-חברתית. כיום, פועלת התכנית בשני מוקדים מרכזיים בדרום הארץ, בבאר שבע ובאשדוד.

"בוחרים מחר לעד" מבוססת על מודל "בוחרים מחר" הפועל בהצלחה מזה אחד עשר שנים, ומאפשר לסטודנטים הלומדים וחיים באזורי הפריפריה להשתלב בתכנית הכשרה ייחודית, לרכוש כלים ליזמות חברתית וליצור רשתות קהילתיות ביישוביהם.

אחד המרכיבים המרכזיים בתכנית הוא יצירת חברות ורעות בין סטודנטים לניצולי השואה ובמסגרתו מקיימים הסטודנטים מפגשים אישיים שבועיים בבתיהם של הניצולים. במהלך המפגשים הם מבלים יחד, משוחחים ועוסקים במגוון פעילויות פנאי.

בנוסף, הסטודנטים מסייעים לניצולי השואה הבירור זכויותיהם ומסייעים לניצולים להכיר את השירותים המגיעים להם באמצעות בדיקת זכאות לרנטה, לתשלום חד-פעמי, להטבות נוספות כניצולי שואה ועוד.

עוד מנצלים הסטודנטים את הביקור בבית הניצולים כדי לוודא כי תנאי מגוריהם ראויים ובמידת הצורך הם יוצרים קשר עם שירותי הרווחה ודואגים כי הם מקבלים טיפול הולם. כמו כן, מוודאים המתנדבים כי ניצולים שאינם בקו הבריאות מקבלים את הטיפול הרפואי או הנפשי הדרוש להם וכי צרכי היום-יום שלהם מסופקים.

התכנית מעניקה לניצולי השואה הזדמנות ליצור קשרים משמעותיים ומעצימים עם בני הדור הצעיר ולקבל את מכלול הסיוע והתמיכה שלהם הם זקוקים.    

התכנית מעניקה מלגות בסך 10,000 ש"ח לשנה אקדמית לסטודנטים המלווים ותומכים בניצולי שואה ויוצרים איתם קשרים משמעותיים ובנוסף מפעילים פרויקטים חברתיים בקהילה המקומית.

הרוח הישראלית שותפה פעילה בתכנית, מעניקה מלגות לימודים, תומכת ומקדמת אירועים במסגרת התכנית ומגייסת שותפים נוספים לתמיכה.

  הירשמו לניוזלטר “מצב הרוח”

   Stay informed and sign up for our newsletter

   לתרומות
   דילוג לתוכן