ידידי הרוח

הרוח הישראלית מנשבת גם בניו יורק

קבוצת ידידי הרוח הישראלית בארצות הברית, הושקה בניו יורק בנובמבר 2017 באירוע פתיחה חגיגי בשיתוף עם משרד עורכי דין שבלת ויצאה לדרך בראשית 2018.

מאז הקמתה הצטרפו עשרות חברים השותפים ותומכים בפעילות הרוח הישראלית.

להיות ישראלי זה לא משהו תלוי מקום. אנחנו לא מפסיקים להיות ישראלים גם כשאנחנו חיים בחו"ל, האכפתיות, החמלה, ההבנה המידית כשמישהו זקוק לעזרה והנכונות לסייע או בקיצור, הרוח הישראלית שכל כך מאפיינת אותנו – זה מה שהופך אותנו לקהילה גם מחוץ לישראל.

אגודת הידידים של הרוח הישראלית בניו יורק החלה לפעול עם הרבה שמחה, התרגשות והתלהבות בהובלתה של עידית שם טוב. עם הזמן הוקמה לה נבחרת קטנה חדורת תחושת שליחות ונתינה שהובילה את הפעילות וגיבשה קבוצת פעילים שהלכה וגדלה עם הזמן.

מאז הקמת הקבוצה נערכו שלושה אירועים, חוגי בית ואירוע שיא ייחודי של מכירת אמנות ישראלית בגלריית מרין בשדרה החמישית בהשתתפות מאות אורחים. תערוכת המכירה הציגה עבודות של  מיטב האמנים הישראלים מהארץ וכאלו המתגוררים בארה"ב, שתרמו בנדיבות את עבודתם למען צעירים בסיכון בישראל.  התערוכה נאצרה והופקה בידי האמנית הישראלית לילי אלמוג.

 

כל התרומות שגויסו במסגרת האירועים יועדו למלגות לימודים במסגרת קרן המלגות המשותפת של הרוח הישראלית והסוכנות היהודית,  לתמיכה בבוגרי כפרי הנוער  של הסוכנות היהודית, במטרה לסייע להם ברכישת השכלה או מקצוע לחיים ולאפשר להם נקודת התחלה טובה יותר להשתלבות והצלחה בחברה. הודות לתרומות שגויסו הוענקו 20 מלגות לימודים לבוגרי כפרי הנוער, שאיפשרו להם להגשים חלום, ללמוד ובהמשך להשתלב בעולם העבודה.

אם גם אתם רוצים לקחת חלק ולהצטרף לקבוצת ידיד הרוח הישראלית בניו יורק, בעשייה חברתית למען צמצום פערים ומתן הזדמנויות לצעירים בחברה הישראלית, מוזמנים לפנות לעידית שם טוב  idit.shemtv@gmail.com

תמונות מהשטח

    הירשמו לניוזלטר “מצב הרוח”

    לתרומות
    דילוג לתוכן