"קרן המלגות שנתנה לי תקווה"

החודש קיימנו את טקס הענקת המלגות, במסגרת קרן משותפת של הרוח הישראלית והסוכנות היהודית ובהשתתפות השותפים והתורמים. הטקס הוא רגע מרגש עבור הצעירים שעברו כברת דרך משמעותית בכפר הנוער, סיימו שרות צבאי וכעת ממשיכים במסלול של לימודים אקדמאיים או רכישת מקצוע.

הטקס נפתח בשיר של רחמים וביילין, צמד זמרי ראפ מכפר הנוער בן יקיר, "אמא אני רוצה לצעוק" שנכתב במסגרת הפרויקט של קאשי, סדנת מוסיקה להעצמת נוער. מיקי דהב, מנכ"לית הרוח הישראלית סיפרה שבכל שנה מספר בוגרי כפרי הנוער הזכאים לתעודת בגרות עולה ובהתאמה עולה מספר מבקשי המלגות והוסיפה: "זה מחייב אותנו להגדיל את קרן המלגות, כי אנחנו באמת לא רוצים להשאיר אף בוגר כפר נוער ללא הסיוע לו הוא נזקק כדי לפלס את דרכו המקצועית והאקדמית"       

17799484_799071036936385_8706058377498729076_n       

בין הסיפורים המרגשים, אלבינה סיפרה את סיפורה האישי בו עלתה לארץ עם אמה ואחותה, חוותה קשיים רבים בקליטה בארץ ולא הסתגלה לבית הספר. הגיעה לכפר הנוער 'רמת הדסה' שהפך להיות בית חם עבורה. השלימה פערים בלימודים וסיימה עם תעודת בגרות מלאה. סיימה שרות צבאי ולאחר מכן החליטה ללמוד לתואר ראשון מדעי ההתנהגות. אלבינה שיתפה את כולנו כמה מלגת הלימודים הזו משמעותית עבורה "בלעדי המלגה לא הייתי יכולה ללמוד. עזרתם לי להגשים חלום ולרכוש מקצוע לחיים"

תודה לכל מי שתרם לקרן המלגות ועזר להגשים חלומות:

עידית ומתי שם טוב, מיכל ושי ירון, למשפחת ליפשיץ. לשאול, תורם יקר ושותף פעיל מאד לעשייה חברתית ביושבו כחבר דירקטוריון של הרוח הישראלית. לבנק מרכנתיל ולאוסנת קרן, דוברת הבנק ואחראית על יחסי ציבור וקשרי קהילה. כולנו אסירי תודה להם![/fusion_text]

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן