שדרוג חדר טיפול באומנות למען ילדי קריית יערים ולזכרה של ורדית שמש-אוסקטו

הרוח הישראלית - בנק הפועליםבנק הפועלים ממשיך לפעול למען הקהילה ולגלות תרבות של שיתוף ואחריות חברתית:
ממש לאחרונה שופץ חדר הטיפול באומנות בכפר הנוער קריית יערים, אחד מכפרי הנוער הנתמכים על-ידי הרוח הישראלית, זאת בזכות תרומה שהוענקה על-ידי קרן המשותפת להנהלת הבנק ולעובדים לזכרה של ורדית שמש-אוסקטו ז"ל, שאפשרה להפוך את החדר מחלל ישן ולא מזמין לחדר חדש ומודרני, מרוהט ומאובזר כראוי, שיש בו אווירה מחבקת, רגועה ונעימה.

 

חדר טיפול באומנות לזכר ורדית שמש-אוסקטו ז"ל שעבדה בבנק הפועלים

תוכנית הטיפול באומנות היא חלק מרכזי מהמערך הטיפולי המקצועי המוצע לנערים המתגוררים בקריית יערים ומתוכניות הטיפול המוצלחות ביותר, המביאות לשיפור משמעותי בתפקודם הרגשי של הנערים.
כאן, בעצם, טמונה חשיבות השיפוץ של החדר, שהפך לחדר טיפולים מפנק ונעים היוצר סביבה טיפולית אידיאלית. תהליך שדרוג החדר כלל צביעה של הקירות, יצירת פינות ישיבה, רכישת ריהוט וארונות אחסון, החלפת כיור, מיזוג החדר ושילוב פריטים עיצוביים משלימים.

הרוח הישראלית - בנק הפועליםחדר טיפול באמנות החדש נחנך בטקס מרגש במעמד של כמאה נוכחים, ביניהם נציגי בנק הפועלים, ובני משפחה וחברים של ורדית. מנהל הכפר רוני הרניק סיפר על הילדים בכפר שמקבלים סיכוי להצלחה, לפעמים לראשונה בחייהם. קלרה צברגל מנהלת סקטור הנדלן בבנק ספרה על חריצותה והצלחתה של ורדית במסלול הניהולי בבנק. אביה רחמים שמש ספר על ילדה מוצלחת ערכית  שגדלה לאשה צעירה ונפלאה, אשה נהדרת לשלומי ואמא אוהבת. לסיום הופיעה להקת הזמר של כפר קריית יערים עם מחרוזת שירים מיוחדת.
לאחר הטקס הוזמנו האורחים לחדר הטיפול המשופץ ולחשיפת שלט ההוקרה לבנק הפועלים על תרומתו למען בני הנוער בקריית יערים. מעבר להבעת הערכה, השלט גם מנציח את זכרה של ורדית שמש-אוסקטו, שעבדה בבנק הפועלים כראש מדור נדל"ן ונהרגה בתאונה מצערת בבית הוריה לפני כשנתיים. כך למעשה, קיבל חדר הטיפול באומנות תפקיד ומשמעות נוספים, והם, לאפשר לאחרים להכיר את ורדית, שהייתה לא רק אשת מקצוע מוערכת, אלא גם אדם יפה מבפנים ומבחוץ עם לב טוב ורחב, כפי שמעידים על כך חבריה וקרובי משפחתה.

 

תרבות של אחריות חברתית ונתינה

תרומתו של בנק הפועלים לבני הנוער בקריית יערים נוצקת אל קונטקסט רחב יותר של רוח התנדבות ואחריות חברתית שמגלה הבנק, ומתווספת אל שורה של מעשים טובים עם הרוח הישראלית.
רק לפני חודשים ספורים התנדבו שתי קבוצות של נציגי הבנק במסגרת יום המעשים הטובים.
הקבוצה הראשונה העבירה פעילות בכפר הנוער קריית יערים בנושא התנהלות פיננסית נכונה בקרב בני נוער, ואילו הקבוצה השנייה סייעה לילדי תוכנית "פותחים עתיד" בתל אביב לצבוע את חדרי הפעילות שלהם.
זוהי הזדמנות נהדרת להודות לאלי זהב, מנהל האגף העסקי בבנק הפועלים על שיתוף פעולה נושא פירות עם הרוח הישראלית ולעובדי בנק הפועלים על רוח ההתנדבות והרצון לתרום.
ההתגייסות של הבנק מסייעת לרוח הישראלית לפעול להעצמת בני הנוער הנמצאים במעגל הסיכון, כדי שיוכלו לפרוץ דרכו החוצה, לממש את הפוטנציאל הגלום בהם ולהפיק את המיטב מהמשך חייהם.

Comment

לתרומות