פועלים לעשיית טוב: בנק הפועלים ביום המעשים הטובים

אנחנו לא יודעים איפה אתם הייתם ביום המעשים הטובים, אבל בנק הפועלים היה שם, ובגדול!
רוח הנתינה של בנק הפועלים התגלתה בשיא תפארתה ביום זה, כאשר נציגי הבנק נרתמו למען חניכי כפר הנוער קריית יערים ולמען ילדי "פותחים עתיד". מה בדיוק היה שם? כל הפרטים מיד.

נציגי בנק הפועלים מלמדים בני נוער בקריית יערים להתנהל נכון פיננסית

ב-24 במרץ, יום המעשים הטובים, יצא אלי זהב, מנהל האגף העסקי בבנק הפועלים, עם 13 מתנדבים נוספים מהחטיבה לפעילות התנדבותית בכפר הנוער קרית יערים- אחד מארבעת כפרי הנוער בהם תומכת הרוח הישראלית. הפעילות בכפר הנוער עסקה בנושא התנהלות פיננסית נכונה בקרב בני נוער, ובמהלכה שוחחו מתנדבי בנק הפועלים עם חניכי כפר הנוער על סוגיות, כמו: ניהול נכון של הוצאות והכנסות, חיסכון, צרכנות נבונה, תכנון פיננסי ומושגים פיננסיים חשובים.  בסיום היום העניקו נציגי הבנק לחניכי כפר הנוער מבחר משחקים של "קודקוד", תרומה שהתאפשרה בזכות נדיבותה של חברת המותג הישראלית המוכרת והמובילה למשחקים וצעצועים.

בורות פיננסית היא תופעה מוכרת בקרב הציבור בישראל, ואם נודה באמת, רובינו לא באמת יודעים להתנהל נכון מבחינה כלכלית, לא כל שכן בני נוער, שרובם עדיין לא נדרש לקבל החלטות כלכליות רציניות על בסיס יומיומי. בקונטקסט כזה, הרי שהפעילות של בנק הפועלים הייתה משמעותית מאוד, והיא אפשרה לבני הנוער לצבור ידע, לגבש עמדות ולפתח מודעות בתחום הפיננסי, באופן שיאפשר להם, בעתיד לבוא, לקבל החלטות פיננסיות מושכלות וליהנות מרווחה כלכלית.

בנק הפועלים למען ילדי "פותחים עתיד"

רוח הנתינה ועשיית הטוב של בנק הפועלים לא הסתיימה פה. באותו יום פעלו שתי קבוצות נוספות של מתנדבים מטעם בנק הפועלים ביפו. נציגי הבנק הגיעו לבית הספר עירוני ז' ולבית ספר לב-יפו אלזהרא כדי לסייע לילדי תוכנית "פותחים עתיד" במלאכת צביעת קירות חדרי הפעילות בהם מתקיימת התוכנית.

"פותחים עתיד" הוא פרויקט שהחל לפעול בשנת 2006 כדי לתת מענה והעצמה לילדים  בסיכון ובני משפחותיהם. התוכנית, שנוסדה על-ידי הסוכנות היהודית, נתמכת על-ידי הרוח הישראלית, וזוכה להצלחה גדולה בכל הארץ עם השתתפות של למעלה מ-10,000 ילדים ובני משפחותיהם, שחייהם השתנו בזכות  התוכנית.

בהקשר זה, לא ניתן להתעלם מהתרומה הנדיבה של בנק הפועלים למרכזי הפעילות של "פותחים עתיד" ביפו. התרומה, שכללה ריהוט וציוד, כמו: כונניות, פינות ישיבה וכסאות, ללא ספק משדרגת את מרחבי הפעילות של התוכנית, והופכת אותם למזמינים ומשפחתיים יותר, כך שכל ילדי  התוכנית יכולים להרגיש בהם ממש כמו בבית.

ההתנדבות של עובדי בנק הפועלים למען הקהילה לא תסולא בפז, וזה הזמן להודות להם על הזמן היקר שהקדישו לבני הנוער ולילדים בפרויקטים השונים הנתמכים על-ידי הרוח הישראלית.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן