עשייה ישראלית בימי הקורונה

מגפת הקורונה שיתקה את המדינה והותירה את כולנו בבתים בתחושת אי ודאות. אין ספק כי רובנו הרגשנו את השלכות המגיפה, אך עבור האוכלוסיות המוחלשות של החברה הישראלית, שאותן אנחנו מלווים מדי יום לאורך השנים – השבר היה קשה ביותר. מדובר במשפחות מעוטות יכולת, בני נוער ללא עורף משפחתי, ילדי כפרי הנוער, עולים וחיילים בודדים.

אנחנו ברוח הישראלית פעלנו בצורה מהירה על מנת לתת מענה לצרכים המשתנים. יחד עם הסוכנות היהודית פתחנו מיזמים לטובת הקשישים בסיכון, העולים החדשים במרכזי הקליטה ובני נוער בסיכון על מנת להעניק להם סיוע מידי ולהקל עליהם. השותפים והמתנדבים שלנו נרתמו במהירות, והצלחנו להראות פעם נוספת מהי הרוח הישראלית ולהקל ולו במעט את התקופה המאתגרת הזו על אלו שבאמת זקוקים לכך.

הסולידריות, האכפתיות והאהבה הישראלית לא איחרו לבוא עם התגייסות מופלאה של אזרחים, מתנדבים וחברות עסקיות שתרמו וסייעו. ביחד הצלחנו בתקופה כה קצרה ומורכבת להוביל כל כך הרבה פעילויות!

 

אז מה עשינו בימי קורונה?

 

חילקנו סלי מזון למשפחות נזקקות לחג הפסח

כמדי שנה, גם השנה חילקנו סלי מזון מיוחדים למשפחות חניכי כפרי הנוער שלנו. משפחות אלו מתמודדות כל השנה עם קשיים רבים ספגו מכה קשה ונקלעו למשבר כלכלי עמוק עד כדי חוסר אפשרות לעמוד בהוצאות של משק הבית בעיקר מזון, חשמל ושכר דירה. במאמץ משותף חילקנו למעלה מ-500 סלי מזון! בזכותכם, גם השנה הענקנו כתף תומכת לכל המשפחות שלנו ואפשרנו להם חגגו את חג הפסח בכבוד.

 

הענקנו סיוע כספי למשפחות נזקקות

גייסנו סכום כסף ייעודי אותו העברנו למשפחות של בוגרי כפרי הנוער שאותם אנחנו מלווים ונקלעו למצוקה כלכלית. יחד, הראינו להם שאנחנו איתם לאורך כל הדרך.

 

חילקנו טאבלטים לילדי עולים במרכזי הקליטה

באמצעות תרומה מיוחדת של חברת "מובילאיי" חולקו כ-200 טאבלטים חדשים והותקן חיבור אינטרנט דירתי לכל אחת מהמשפחות. הטאבלטים גרמו להתרגשות והתלהבות גדולה בקרב הילדים והמשפחות. לאחר קבלת ההדרכה הילדים התחברו במהירות ובקלות לפעילות הלמידה מרחוק ובעיקר שמחו לגלות את עולם האינטרנט המופלא!

 

 

תרומת טלוויזיות 

קבוצת ח.י אלקטרוניקה תרמה בנדיבות מכשירי טלוויזיה למשפחות במרכזי הקליטה באר שבע ויעלים ועזרו להקל ולהנעים עבורם את השהות הממושכת בבית.

 

 

חילקנו 350 ערכות יצירה לילדים במרכז הקליטה איבים

במרכז קליטה איבים משפחות גדולות ומרובות ילדים. צוות מרכז הקליטה עבד במתכונת חירום, כאשר אחד האתגרים המרכזיים איתו הם התמודדו היה תעסוקת הילדים בהיעדר מסגרות חינוך פורמאליות ובלתי פורמאליות. חברת כיל כימיקלים לישראל התגייסה ורכשה 350 ערכות יצירה לילדי מרכז הקליטה וסיפקה תעסוקה יצירתית ואיכותית להפגת השעמום.

 

 

מחשבים ללמידה מרחוק

קראנו לחברות ואזרחים לתרום מחשבים ניידים שמישים לבני הנוער בכפרי הנוער שלנו על מנת לאפשר להם למידה מרחוק. חברות עסקיות ואזרחים טובים נרתמו ואנו פעלנו לחלוקה מהירה.

 

 

סלי מזון לקשישים

התגייסנו כדי לסייע עם חבילות מזון לקשישים המתגוררים בדיור ציבורי, בבתי "עמיגור" ברחבי הארץ. מטרת חבילות המזון עד הבית היא למנוע מהם לצאת מהבית ולסכן את חייהם ובריאותם. עד היום חולקו למעלה מ- 300 חבילות סיוע והשבוע לקראת חג השבועות חולקו אלפי מארזים של מוצרי חלב של "תנובה", שתרמה חלק מהמוצרים.

 

 

תכנית המנטורים בימי הקורונה

המנטורים שלנו, המלווים כל השנה חניכים לקראת הגיוס ובמהלך הגיוס, היו שם עבורם בייחוד בתקופה זו. הם ליוו והסיעו את המתגייסים ללשכת הגיוס ביום הגיוס לצה"ל, היו שם איתם ביום הכל כך משמעותי ומרגש עבורם. במהלך כל התקופה המנטורים הקפידו לשמור על קשר טלפוני רציף עם הבוגרים ופינקו את החניכים שנשארו בכפרי הנוער עם חבילות צ'ופרים, אוזן קשבת והרבה אהבה.

 

 

זו ההזדמנות לומר תודה מכל הלב! לכל השותפים, התורמים והמתנדבים הנפלאים שלנו המלווים אותנו גם בימי משבר. תודה מיוחדת לכיל, מובילאיי, קרן אריה יהודה ישראל, ורינט, בנק דיסקונט, בנק מזרחי טפחות, קבוצת ח.י., פלייטיקה, אלקטרה, פרויקט אורנשטיין, א.י. אלקטרוניקה, מפעיל, TRIVENTURES, תנובה ובנק הפועלים.

בעזרתכם פעלנו למען אוכלוסיות פגיעות בחברה, שמרנו עליהן ועזרנו להן לצלוח את התקופה המאתגרת הזו. אתם הרוח הישראלית במיטבה!

Comment

לתרומות