ערב הוקרה למתנדבי הרוח הישראלית – 2020

ערב ההוקרה למתנדבים

השנה האחרונה כמעט וחלפה לה מבלי שהספקנו לעצור ואף לרגע קט.
הקשיים והאתגרים שהביאה עמה הקורונה דרשו את תשומת לבנו ופעילותינו במגוון תחומי עשייה והותירו אותנו נחושים יותר להמשיך בעשייה.
כעת, רגע לפני שהשנה באמת חולפת, על אף המשבר המורכב, החלטנו לקיים כמידי שנה את ערב ההוקרה המסורתי למתנדבים ולשותפים היקרים שלנו.
בערב זה, אנו מבקשים להפנות את הזרקור אל האנשים שמאחורי הקלעים, הגיבורים האמיתיים שהופכים את הרוח הישראלית למה שהיא. בלעדיהם, כל הצלחותינו לא היו מתאפשרות.
כי אתם – הרוח של כולנו.

המתנדבים הם הגיבורים שלנו. אתם שנרתמים כל השנה עבור הנערים והנערות בכפרי הנוער, שפועלים למען הקשישים, משפחות בסיכון, עולים חדשים וחיילים בודדים. מתגייסים מכל הלב לכל פעילות ותמיד בצניעות והרבה רגישות. דמותכם היא דוגמה ומופת עבורנו ועל כך נבקש להודות לכם בערב זה.

אילן לינהרד, יו"ר מערך המתנדבים של הרוח הישראלית ריגש אותנו בדבריו:
"אחד הדברים היפים והחשובים הוא הרצון שלכם לתת והכמיהה של בני הנוער לקבל. יש משהו בחיבור הזה, משהו בכמיהה הזו, משהו במגע הזה שנוצר כמו בחיבור אצבעות בקפלה הסיסטינית ברומא.
מגע בין נפש לנפש שמייצר מסע מופלא, מסע של שניים שהשלם שלהם גדול מסך חלקיו".

כמידי שנה גם השנה חילקנו תעודות הוקרה לחמישה מתנדבים שבלטו באופן מיוחד השנה:

שרון פרי הנפלא אשר מנהיג את צוות ההיגוי של מערך האופניים ברוח הישראלית, על ההיבטים המקצועיים, הלוגיסטיים והחשוב ביותר, חינוכיים!
שרון מוביל את בניית תוכנית העבודה השנתית של "רוכבים עם כוכבים" והיישום שלה בפועל, תוך שהוא מרכז בדרכו הייחודית את צוות ההיגוי. בחודש יולי השנה, גיבש ביחד עם צוות מתנדבים מסור, את מחנה האימונים הנפלא בהודיות. כמו כן, שרון גם שותף לבניית קהילת רוכבי האופניים של הרוח הישראלית והרחבתה למתנדבים חדשים
.

גילי אלטרס, מנטורית מדהימה ומובילה בשני פרויקטים משמעותיים בכפר הנוער הדסה נעורים: הקמת חממה טכנולוגית וקידום תכנית כלכלית עבור המשק החקלאי.
גילי משמשת כמנטורית עבור אמבט, היא לא מוותרת לה ולא מוותרת עליה. היא נמצאת שם בשבילה במשברים ובהצלחות, ברגעים קשים וטובים ומלווה אותה עם כל הנשמה.

אבי בקין, מתנדב אלוף בתכנית "רוכבים עם כוכבים", הקים מחדש את קבוצת רוכבי האופניים של הדסה נעורים וגייס לנושא קבוצת חברים מתנדבים, הקים חדר תפעול עם יכולות בניה ושיפוץ אופניים תקולים והשקיע שעות רבות בחידוש שלהם. אבי שותף לצוות מצומצם השוקד על ״תו ארגון מתנדב״, שיאפשר לרוח הישראלית לעבוד בצורה יעילה ונכונה, כארגון המפעיל מערך מתנדבים גדול, ויהיה תו חשוב ברזומה של הרוח הישראלית.

מיכה ואן רלטה המקסים שלנו אשר הגיע אלינו מהצפון הרחוק עם ידע מקצועי עצום ועתיר ניסיון בתחום החקלאות כמומחה ומנהל בכיר, לפני כשנתיים וחצי.
מיכה ידוע כאיש ענו ושאינו מספר בשבחו של עצמו, שבה את ליבנו באחת. מקצועיותו, רוחב ליבו, חריצותו והתמדתו נגלו לעיננו באחת, כאשר למרות כל הניסיון, הציע עזרתו ללא כל תנאים ועם נפש חפצה לעזור ולסייע בכל דבר שהכפר זקוק לו
, כך גם כשותף בתכנון וניהול צוות המתנדבים והחניכים, בתהליך הקמת מערכת ההשקיה המפוארת למגרש הרכיבה ובטיפול השוטף במערכת ההידרופונית, תוך בקרה ופיקוח.

בועז לביא, מתנדב מסור בכפר הנוער רמת הדסה. לקח על עצמו את הפיקוח ההדוק על המערכת ההידרופונית, אותה הוא מנטר ומאזן לפי נתונים באופן מדויק. כל באי החממה, יכולים לראות ואף לטעום, את התוצר המעולה בדמות החסות הנהדרות, אשר שמן יצא למרחק בקהילת טבעון הסמוכה.

ערב ההוקרה הותאם למגבלות התקופה והתקיים השנה בזום.
לסיום הערב עלה מופע חי "ומותר לאהוב" בניצוחם של דרור קרן וגוני כנעני, דואט קומי-מוזיקלי על זוגיות ואהבה בימי קורונה.
אותה אהבה, אשר מלווה את עשייתם המבורכת של המתנדבים היקרים שלנו.
נפגש בערב ההוקרה בשנה הבאה!

 


Comment

לתרומות
דילוג לתוכן