בערב חגיגי במיוחד בביתם של משה ואורית אטיאס נערך אירוע חגיגות חמש שנים לפרויקט TEN של הסוכנות היהודית. באירוע נכחו כ-100 אורחים, בניהם מתנדבי TEN, יו"ר הסוכנות נתן שרנסקי, חבר הכנסת פרופסור מנואל טרכטנברג, שר התקשורת איוב קרא, היו"ר הישראלי של TEN אמיר גולדשטיין, חברי דירקטוריון הרוח הישראלית, מנכ"ל סודה סטרים דניאל בירנבאום, יעל ארד, שותפים ותורמים נוספים של הרוח הישראלית.

פרויקט TEN הבינלאומי מציע לצעירים יהודיים מחו"ל ומישראל התנדבות במרכזים הממוקמים באזורים מוחלשים בעולם במטרה לקדם ערכים של נתינה ואחריות חברתית ולקיים פרויקטים עם ערך מוסף בתחומי החינוך, הבריאות והחקלאות. פרויקט TEN מסמל את כל מה שהחברה הישראלית והעם היהודי בכלל שואפים ומייחלים לעצמם. צעירים מישראל ומהעולם, מנהיגות העתיד, נפגשים יחד לסייע לחלשים ממדינות מתפתחות ועוסקים יחד בתיקון עולם. יחד הם עובדים, לומדים ודוחפים לשנות במעט את המציאות היומיומית. בד בבד לעבודתם הקשה ולשינוי בר קיימא, הם מגלים כי השינוי המהותי והמשמעותי ביותר שמתרחש הוא בעצמם. בגילוי של הכוחות העצמיים שלהם וביכולותיהם להסתפק במועט, לעזור לחלש ולאהוב את מי שהם.

     טן 1 (Small)          טן 2 (Small)


חמש שנים
, חמש מרכזים. עשר שנים, עשרה מרכזים

פרוייקט TEN חוגג חמש שנים, חמישה מרכזים; הרדוף ישראל, גאנה, מקסיקו, דרום אפריקה ואוגנדה ומעל ל– 1000 מתנדבים מהארץ והעולם והיד עוד נטויה. כשם הפרויקט TEN (Tikun Olam Empowerment Network), אנו מקווים שעד שנתו העשירית של הפרויקט יפעלו עשרה מרכזים ברחבי העולם וכ-1,000 מתנדבים בכל שנה. כבר בשנה הקרובה יפתחו עוד שני מרכזים של הפרויקט, בפרו ובבורמה.
טן 3 (Small)

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר באירוע: "מרכזי ההתנדבות מעניקים לצעירים מהקהילות היהודיות ומישראל הזדמנות לפעול במשותף למען עולם טוב יותר, ולקחת חלק במשהו גדול יותר. הם הופכים את הערכים הציוניים והיהודיים לקונקרטיים".

חווית התנדבות יוצאת דופן

באירוע נחשפו האורחים לחוויה של ההתנדבות ולייחודיות הפרויקט דרך פאנל מתנדבים. המתנדבים סיפרו על חוויותיהם ועל השינוי שחל בהם בעקבות השתתפותם בתכנית ודרך תערוכת צילומים שנתנה הצצה נוספת לחוויית ההתנדבות. כל התמונות שהוצגו בתערוכה צולמו על ידי מתנדבים ישראלים צעירים, שתיעדו את העשייה שלהם ושל חבריהם במרכזים השונים בעולם: את ההתנדבות, את חווית המשתתף, את מפגשי הלימוד ואת המפגש הבינאישי והביןתרבותי.

הזמרת בת אלה בירנבאום הנעימה בשירתה הקסומה את הערב המיוחד הזה וריגשה את הקהל עם גרסה מיוחדת בעברית ובאנגלית לשיר "לו יהי". לסיום חיכתה לאורחים הפתעה קטנההבונה, טקס קפה אתיופי מסורתי, שהינו חלק בלתי נפרד מהכנסת האורחים באתיופיה. הקפה הוגש עם כיבוד הכולל פופקורן, ודאבולחם אתיופי .

האירוע אפשר לאורחים הצצה קטנה וחווייתית לייחודית של פרויקט TENמתוך כוונה להרחיב את המודעות והתמיכה בפרויקט.

אם גם אתם מעוניינים להתנדב ב ,TEN לחוות חוויה בלתי נשכחת ולעסוק בתיקון עולם מוזמנים ליצור אתנו קשר: info@spiritofisrael.org.il