מה עושים 20 בני נוער בבית חולים סורוקה?

מזה מספר שנים תומכת הרוח הישראלית בתוכנית "ניצני הרפואה"- תכנית העשרה ייחודית להנגשת מדעי הבריאות והרפואה לבני נוער מהפריפריה ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. מהי מטרת התוכנית? מיהי השותפה המרכזית של הרוח הישראלית, העומדת מאחורי הפרויקט? מה מספרים בני הנוער על התוכנית? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

header

תוכנית "ניצני הרפואה": תעודת זהות

תוכנית "ניצני הרפואה" גובשה במטרה לצמצם פערי השכלה בקרב בני הנוער מהפריפרייה ולעודד אותם להשתלב במגמות מדע בתיכון ואף בלימודים אקדמאיים בעתיד, ואגב כך, גם להגדיל את תחושת השייכות שלהם לחברה הישראלית ולהעלות את ביטחונם העצמי. התוכנית, היא תוצר של שיתוף פעולה בין אוניברסיטת בן גוריון, בית החולים סורוקה, ניצנה וחברת צ'ק פוינט, בנויה ממפגשים חד שבועיים, וכוללת גם התנסויות מעשיות, סמינרי העשרה, סדנאות לגיבוש והעצמה אישית, כמו ניווט בדד, טיולי אופניים, ובישולי שדה, והדובדבן שבקפצת- מחנה קיץ, שאמור להתקיים לקראת סיום התוכנית ביישוב ניצנה, ולהתמקד, איך לא, בנושאי רפואה ומדע.

מפגשי הלימוד השבועיים מתקיימים לסירוגין בבית החולים סורוקה ובאוניברסיטת בן גוריון, שותפה מרכזית בפרויקט, אורכם כ-4 שעות אקדמיות בממוצע, והם מועברים על-ידי סטודנטים מצטיינים לרפואה בעלי ניסיון הדרכתי עשיר, כאשר כל מפגש אמור לספק למשתתפים ידע בנושאי רפואה ובריאות, כמו גם להכשיר אותם להיות מגישי עזרה ראשונה.

לפני כחודש, במסגרת אחת מפעילויות השיא של הפרויקט, הוזמנו גם הוריהם של המשתתפים ואורחים נוספים מהרוח הישראלית לשיעור בבית החולים סורוקה, וכולם יחד למדו כיצד לבצע בדיקות שגרתיות למטופל, כמו מדידת לחץ דם ודופק. התוכנית מופעלת בהצלחה מזה מספר שנים, ועל בוגריה נמנים עשרות בני נוער אתיופים, המקבלים הזדמנות להיחשף אל תכנים מעשירים, שלא היו נגישים עבורם לולא קיומה של התוכנית. כפי שמעידה על כך אחת המשתתפות במחזור הנוכחי של התוכנית, נטלי אבושלחה:"זהו לימוד שמעשיר את הידע לחיים".

nitana

ותודה לצ'ק פוינט

תוכנית ניצני הרפואה לא יכולה הייתה לצאת לפועל ללא תמיכתה של חברת צ'ק פוינט. תרומתה של צ'ק פוינט לפרויקט מאפשרת לבני הנוער לחוות חוויה משמעותית, שיש בה ערך מוסף להמשך חייהם המקצועיים כבוגרים, לתחושת הערך העצמי שלהם כפרטים ולתחושת השייכות שלהם כקבוצה לחברה הישראלית.
חברת צ'ק פוינט היא תורמת וותיקה התומכת בנדיבות בפרויקטים רבים של הרוח הישראלית, ואנחנו מודים לה על השותפות לדרך, ומוקירים את מאמציה לקידום האוכלוסיות המוחלשות בחברה הישראלית.

למידע נוסף על תכניות הרוח הישראלית לחצו כאן>>

Comments 0

היאלי מלול

יוני 5, 2020

זה נשמע מעניין ואני אשמח להצתרף

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן