בלב הנוף העוצר נשימה של הרי ירושלים נמצא כפר הנוער "קריית יערים". בשנה האחרונה עבר כפר הנוער מהפכה ירוקה במסגרתה הוקמה טיילת חדשה, משק החי גדל והתפתח, נוספו בו בעלי חיים רבים, פינות ישיבה, חדר זוחלים, וחדר טיפולים. הוקם משק צומח עם גינת ירק אורגנית וגינת צמחי מרפא, נתרמו שתילים ופרחים רבים ובכניסה לכל מבנה בפנימייה עציצים גדולים. כפר הנוער קריית יערים פורח, צבעוני ומטופח!

טיילת נוף מרהיבה

הכנת השטח הראשונית התבצעה על ידי חניכי הכפר ולאחר מכן דאגה חברת אזורים להשלים גרד של אספלט במקומות מעוררים בקרב החניכים רצון לשמור על המקום ומעודדים התנהגות חיובית. 19260391_845955312247957_6440463873218125996_n (Small)

החסרים ולבנות ספסלי ישיבה מאדני רכבת. כל אזור הטיילת החדשה,

שעד לפני שנה היה שטח בור מלא קוצים, מלוכלך ומזמין צרות, הפך לטיילת יפיפייה ונקייה, והחניכים בעצמם הם אלו האחראיים על ניקיונה וטיפוחה.

החניכים מבלים בטיילת בשעות הפנאי, עובדים בה בקבוצות, מתגבשים ומגלים בעצמם כוחות ויכולות חדשים אשר יסייעו להם ויחזקו אותם גם בתחומי חיים אחרים. המודעות והכבוד לפרי עמלם ולסביבתם, יחד עם האווירה הנעימה והמזמינה שיוצרת הטיילת,

גינת ירק אורגנית וגינת צמחי מרפא

כחלק ממשק החי הוקם משק צומח ובו גינת ירק אורגנית כאשר החניכים יכולים להשתמש בירקות הגדלים בגינה להנאתם ובריאותם. לצד הגינה האורגנית הוקמה גינת צמחי מרפא המוזכרים בכתביו של הרמב"ם ואשר גדלים בים התיכון כגון
נענע, מרווה ועוד. תנובת הגינה משמשת את הכפר להכנת חליטות
ותבלינים ריחניים.KY3 (Small)

באמצעות העבודה החקלאית בגינה וההתמודדויות הכרוכות בה, עוברים בני הנוער תהליך של העצמה אישית. הם לומדים על הטבע, חווים אינטראקציות אנושיות חדשות, מפנימים כללי עבודה ובטיחות ומתנסים בלקיחת יוזמה ואחריות. לצד יתרונות אלה, העבודה בגינה מאפשרת להם לקחת חלק פעיל ומרכזי יותר בטיפוח סביבת המחייה שלהם.

משק החי יחד עם המשק הצומח פתחו עבור חניכי הכפר אפשרויות חדשות לתרפיה וטיפול באמצעות בעלי-חיים וחקלאות, חיזקו את תחושת השייכות שלהם לכפר וגיבשו את החניכים כקבוצה בעלת מטרה משותפת.

תודה מכל הלב
זה המקום להודות לכל השותפים בפיתוח הכפר ובהקמת הגינות והטיילת- קבוצת המנהיגות של הרוח הישראלית שאחראית למשק החי, חברת 'אזורים' שהקימה את הטיילת, עובדי משרד האוצר שהתנדבו להקמת הגינה האורגנית, חברת 'אקסליבריס' שתרמה והתנדבה להקמת העציצים הפורחים וחובב מאיר היקר שבזכותו כל הכפר פורח. אנו מודים לכם על השקעתכם בעתיד ובהווה של החניכים.