מבשלים ביחד: עובדי המפעיל ביום פעילות משותף עם חניכי קריית יערים

חברת "המפעיל" ממשיכה להתנדב, לגלות מעורבות ולפעול להעצמת בני נוער בסיכון.
התוצאות: ארוחת ערב שהיא גן עדן לחך. מה בדיוק היה שם? כל הפרטים בכתבה הבאה.

סדנת בישול במטבח הלימודי

20 עובדי חברת המפעיל הגיעו לקריית יערים ליום פעילות עם חניכי כפר הנוער, שבמרכזו עמדה סדנת בישול משותפת. היום נפתח בפגישה של עובדי החברה עם מנהל הפנימייה טל פלוטקין, במהלכה הם  קיבלו הסבר על כפר הנוער קריית יערים ועל הרקע של החניכים המתגוררים בו. לאחר מכן צפו העובדים בסרט דוקו שהופק על-ידי אחת הנערות, תלמידת מגמת תקשורת בקריית יערים, ושזכה במקום השני בפסטיבל חיפה ליוצרים צעירים. לאחר הצפייה בסרט נכנסו עובדי המפעיל למטבח להכנת ארוחת ערב משותפת יחד עם חניכי הכפר, שתוצריה היו חגיגה של ממש לחובבי קולינריה. פיצה מפוקצ'ה, סלטים, פסטות וקינוחים מפנקים כמו מוס שוקולד וסלט פירות- כל הנוכחים יצאו מארוחת הערב עייפים, מרוצים ושבעים.חברת "המפעיל"

סדנת הבישול התקיימה במטבח הלימודי, פרויקט שהוקם בסיועה של קבוצת המנהיגות, סיוע שאפשר לרצף את המטבח, לשדרג את תשתית החשמל, המים והביוב, לבנות ארונות, לרכוש שולחנות עבודה, מכשירי חשמל ואבזור חיוני נוסף החיוני לעבודת המטבח. המטבח הלימודי הפך למקום בו החניכים מתנסים באומנות הבישול ועוסקים במה שהם אוהבים באופן מקצועי, בין אם במסגרת חוג קבוצתי בפנימייה ובין אם במסגרת שיעור בבית הספר.

חווית הצלחה וצוהר לחיים נורמטיביים

למפגש עם עובדי חברת המפעיל ולסדנת הבישול הייתה משמעות רבה עבור בני הנוער בקריית יערים. סדנת הבישול מאפשרת לחניכים לרכוש מיומנויות חיוניות לעצמאות, ואפשרות לבטא ולהביע את עצמם בדרכים יצירתיות. היכולת ליהנות מתוצר מוגמר עליו הם עצמם עמלו, תוצר שהוא מוחשי, ושיש לו טעם וריח, היא דרך עבורם  לגלות תחומי חוזק שלהם ולחוות חווית חיוביות המחזקות את הביטחון העצמי.
כמו כן, המפגש עם עובדי החברה מהווה עבור החניכים גשר לחיים נורמטיביים.
בכך למעשה, מהווים עובדי מפעיל מודל חיובי לחניכים, של אנשים המשולבים במעגל התעסוקה, המתפרנסים בכבוד והמתנדבים ומגלים אחריות חברתית.

 

אי אפשר בלי לומר תודה

חברת "המפעיל"מפעיל היא חברה וותיקה מאוד, הפועלת מזה 75 שנה בתחום של מתן פתרונות חומרה ותוכנה לניהול הדפסות ופתרונות מחשוב לארגונים, והיא גם תורמת וותיקה לרוח הישראלית. במרוצת השנים תרמה חברת המפעיל מחשבים למכינה הקדם צבאית "דרך ארץ" וסיפקה לה תשתית אינטרנטית, כך שחניכי המכינה יוכלו לבצע משימות לימודיות בסביבה דיגיטלית מתקדמת. כמו כן, סיפקה החברה מחשבים ניידים חדשים למכינות הקדם צבאיות השונות הנתמכות על-ידי הרוח הישראלית.

תודתינו נתונה למנכ"ל חברת המפעיל וחבר קבוצת המנהיגות רז דרבי, על נכונות לגלות מעורבות בקהילה, לפנות זמן ולהקצות משאבים לטובת שיפור פניה של החברה הישראלית, באמצעות תמיכה בילדים ונוער בסיכון. במציאות עסקית לא פשוטה ועמוסת תחרות, התגייסותה של חברת המפעיל למען העצמת בני נוער בישראל איננה ברורה מאליה ואף ראויה להערכה.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן