חוגגים ומטפחים העצמה נשית – כל השנה ומדי שנה

יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נהדרת להצדיע לכל הנשים המופלאות שבאמת מנהלות את העולם. אנחנו ברוח הישראלית פועלים כל השנה לקידום, חיזוק והעצמה נשית במגוון פרויקטים ייחודיים.

לצד הפעילות החברתית הענפה שאנחנו ברוח הישראלית מובילים לאורך השנה ומטרתה צמצום הפערים החבריים בישראל, שמנו לנו כמטרה לפעול לקידום והעצמה של נערות ונשים בוגרות בישראל. יום האישה הבינלאומי שמצוין מדי שנה ב-8.3 הוא הזדמנות נהדרת לחשוף גם אתכם לכמה מהפרויקטים המיוחדים שלנו שמסייעים לנערות, צעירות ונשים בוגרות להתגבר על כל המכשולים והחסמים להאמין בעצמן ולממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בכל אחת מהן.

מכינת עלמה
מכינת עלמה

בתכנית "פותחים עתיד" (תכנית התערבות לקידום ילדים בסיכון) המופעלת ביוקנעם תומכת הרוח הישראלית בסדנאות להעצמת אימהות שילדיהן משתתפים בתכנית: סדנת קרמיקה של אימהות ובנות לחיזוק הקשר ההורי תוך בניית יצירות משותפות ושיח משותף על העבודה והחוויה, וסדנה להעצמה נשית והורית העוסקת במיומנות הורית, ומספקת לאימהות הזדמנות להתבוננות עצמית, לבחינת כישורי ההורות שלהן, ובמקביל, מעניקה להן מרחב לשיח אישי, מכיל ותומך.

בכפרי הנוער הרוח הישראלית תומכת בתכנית שנתית להעצמת הבנות. מטרת התכנית היא לחזק את הבנות באמצעות פעילויות ייחודיות להן אשר יסייעו להן לפתח דימוי עצמי חיובי, לגבש את הזהות האישית והמגדרית ולבוא לידי שיח עם המתחים והדילמות שמתלווים לתקופת ההתבגרות ובמיוחד בתחום המגדרי ובהתפתחות המינית.

במכינה הקדם צבאית עלמה לקידום מנהיגות נשית, שהוקמה על מנת לתת הזדמנות לצעירות בעלות פוטנציאל מנהיגות גבוה, מהפריפריה כלכלית-חברתית, לצמיחה אישית ולתרומה למדינת ישראל. אמונתנו היא כי במפגש הנשי גלומות האפשרויות לתהליך עמוק, מעצים ומשמעותי, אשר יוביל לצמצום הפערים החברתיים ההולכים וגדלים בישראל. המכינה נתמכת על ידי הרוח הישראלית ואנו גאים מאד להיות חלק ממנה.

בשהותן במכינה עוברות החניכות מסע עצמי המבקש לתת לכל חניכה את הכלים הייחודיים לה על מנת שתוכל להגשים את יעדיה ומטרותיה וכל זאת תוך יצירת חיבור לערכים של ציונות ואהבת הארץ. המכינה מהווה קרקע פורייה המבקשת להכין את החניכות לשירות צבאי משמעותי ובתוך כך לייצר אצלן הבנה כי אין דבר שיכול לעמוד בפניהן וכי הן אזרחיות משפיעות ועוצמתיות שבידן לתרום תרומה אדירה לחברה הישראלית. אנו גאים לראות את בוגרות עלמה מתגייסות ומשרתות בתפקידים משמעותיים בכל החיילות והתפקידים.

ואיך אפשר שלא להזכיר את קרן "אריה יהודה" ישראל שהינה חלק מהרוח הישראלית. קרן אריה יהודה ישראל הינה קהילה של נשים התורמות למען קידום והעצמת נשים ונערות בחברה הישראלית. דרך קרן משותפת הן תומכות בפרויקטים ייחודיים וכך משפרות חיים לאלפי נשים, נערות ומשפחות בישראל. אריה יהודה ישראל הינו חלק מארגון בינלאומי המונה כ-18,500 של נשים יהודיות פילנתרופיות ברחבי העולם.

הקרן תומכת במגוון פרויקטים משני חיים עבור נערות ונשים בישראל, המסייעים למשתתפות בהן להפוך לחלק פעיל ומשמעותי בחברה הישראלית – בשוק העבודה, בעולם העסקים ואף בחייהן הפרטיים.

סטודנטיות המתנדבות בפרוייקט "לעד" מטעם קרן אריה יהודה
סטודנטיות המתנדבות בפרוייקט "לעד" מטעם קרן אריה יהודה

תכניות הקרן פועלות ברחבי הארץ ומכוונות במיוחד לסייע לנערות ונשים מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית של ישראל מתוך מטרה להוכיח להן שגם הן יכולות! מדי שנה בוחרות נשות הקרן באופן דמוקרטי את תחומי העשייה אותן הן יקדמו השנה מתוך מטרה להגיע אט אט לכל פלחי האוכלוסייה ומתוך רצון לגעת בכל התחומים הנדרשים. הקרן תומכת מזה מספר שנים במכינה הקדם צבאית עלמה ומלוות את המכינה מקרוב.

בעזרת התמיכה שלכם אנחנו ב"רוח הישראלית" לא מחכים ליום האישה הבינלאומי בשביל להעצים, לטפח ולפתח נשים. בעזרת התכניות המגוונות שנחשפו כאן על קצה המזלג אנחנו מאפשרים לכל ילדה, נערה ואישה בישראל לחלום הכי רחוק שאפשר ומיד אחר כך להתחיל בדרך להגשמת כל החלומות.

 

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן