חברת "פרסיס מדיקל" שווה הון…. אנושי

חברת "פרסיס מדיקל" המפתחת ומייצרת ציוד רפואי פותחת לבני הנוער הלומדים בכפר הנוער הדסה נעורים שער לעולם העסקי

3
חניכי מגמת ניהול עסקי בביקור במפעל של פרסיס מדיקל

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול ?

עובדי חברת "פרסיס מדיקל"   ובראשם מנכ"ל החברה רועי מדעי, המשקיעים את מומחיותם, ניסיונם, זמנם ובעיקר את ליבם  מסייעים לתלמידי המגמה לניהול עסקי בכפר הנוער הדסה נעורים לענות על השאלה "מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול ?"

כמעט אין ילד או ילדה שלא נשאלו בילדותם שאלה זו על ידי מבוגר משמעותי בסביבתם המשפחתית או החינוכית. לילדים אולי קל לענות על שאלה זו,  אך עם ההתבגרות והכניסה לעולם המבוגרים התשובה נעשית מורכבת יותר ויותר. שאלה זו קשה שבעתיים עבור בני נוער חסרי עורף משפחתי אשר תהליך ההתבגרות שלהם סבוך ומורכב משל יתר בני גילם.

פותחים חלון לעולם התעסוקה

מתוך תפיסה זו, מציע בית הספר של כפר הנוער הדסה נעורים שבע מגמות לימוד לחניכי הכפר : ממדעי הסביבה, דרך מדעי הבריאות, חקלאות, הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים, סאונד, תיאטרון, מכונאות רכב וכלה בניהול עסקי. כל זאת במטרה לגוון ולהעשיר את אפשרויות התעסוקה שלהם בעתיד לבוא.

2
מימין לשמאל: רועי מדעי- מנכ"ל פרסיס מדיקל, מיקי דהב- מנכ"לית הרוח הישראלית ולירון מעודד – מנהלת רכש פרסיס מדיקל

פותחים חלון לעולם העסקי

מתוך 370 תלמידי בית הספר (ט'-יב') כ – 80 מהם (י'-י"א-י"ב), לומדים במגמת ניהול עסקי. במהלך שלושת שנות הלימוד שלהם במגמה, נחשפים התלמידים למגוון דיסציפלינות השאובות ומחוברות לצרכי המשק הישראלי בכל הקשור לתחומי חשבונאות, כלכלה, מנהל, משאבי אנוש, יחסי עבודה ותרבות ארגונית. במסגרת לימודיהם במגמה, התלמידים לומדים חומר תיאורטי לצד הכרות מוחשית עם  אופי התעשייה הישראלית. לשם כך המגמה עורכת סיורים לימודיים במפעלים, חברות וארגונים שונים ברחבי הארץ.

פותחים דלת לחברת "פרסיס מדיקל"

מי שהגדילה לעשות בתחום ההכרות הבלתי אמצעית של התלמידים עם התעשייה המקומית היא חברת "פרסיס מדיקל", המייצרת תחבושות לפצעים ומזרקים לפצועים. מזה כשלוש שנים ברציפות, מעשירה החברה את לימודי המגמה בתכנים חדשים ובעיקר במגוון חוויות והתנסויות מרתקות וחדשניות.

כל זאת קורה במהלך סדרת מפגשים אשר "פרסיס מדיקל" פיתחה במיוחד עבור תלמידי מגמת הניהול העיסקי. המפגשים המועברים ע"י עובדי החברה, בתוך כותלי בית הספר עוסקים בנושאים שונים, כגון : תקשורת ארגונית, שיווק, תהליך קבלת החלטות וכ"ו. כל מפגש מוקדש לנושא מסוים מתוכנית הלימודים של המגמה ובו זוכים התלמידים להרחיב את ידיעותיהם בעזרת נציגי החברה, החולקים איתם בגובה העיניים, את ניסיונם רב השנים.

1
התחבושת שעוצבה על ידי חניכי מגמת ניהול עסקי בהדסה נעורים

פותחים שער להווה

בנוסף למפגשים הלימודיים הנערכים באופן סדיר בבית הספר, זוכים התלמידים להתארח גם במשרדי ומפעלי החברה. המפגש המסכם של השנה שעברה התקיים במפעל של החברה בצפון הארץ. באותו יום ערכו התלמידים סיור במפעל, לאחריו התארחו בחדר הישיבות של מנהל המפעל, ובסיומו של היום, כובדו בארוחת מלכים במסעדה. השנה נערך סיור במשרדים החדשים של החברה בראש העין וכן במפעל חדש נוסף הממוקם במרחק הליכה מהמשרדים.

הן הסיורים והביקורים והן המפגשים הלימודיים, מעניקים ערך מוסף ללימוד העיוני של המקצוע, ומדגימים לתלמידים, הלכה למעשה, כיצד ניתן ליישם את החומר התיאורטי אותו הם לומדים ב "עולם האמיתי" של חיי העבודה.

גולת הכותרת של ההתנסות ב"עולם האמיתי" הינה האפשרות שהעניקה חברת "פרסיס מדיקל" לתלמידים לעצב ולייצר תחבושת ייחודית שמיועדת להימכר בארץ ובעולם. בסופו של התהליך החברה אכן יצרה את התחבושות, וגרמה להתרגשות רבה בקרב התלמידים, אשר תכננו את המוצר משלב הרעיון ועד שלב הפיתוח והייצור.

פותחים שער לעתיד

למפגש הבלתי אמצעי של התלמידים עם עולם העבודה ישנו ערך חשוב ביותר. החשיפה למקומות עבודה איכותיים, בדגש על הדגמת אופק תעסוקתי ואפשרויות קידום במקום העבודה, לא תסולא בפז, עבור בני נוער שלא זכו לגדול ולהתבגר לצד הורה שיהווה עבורם מודל לחיקוי לחיים בכלל ולתעסוקה בפרט.

ואכן, באמצעות תרומתה המסורה והכה מחויבת של חברת "פרסיס מדיקל"  זוכים  תלמידי המגמה לניהול עסקי בכפר הנוער הדסה נעורים, לחוות חוויה מעצימה ומרחיבה את הדעת, אשר תאפשר להם ללא ספק, לבנות עתיד טוב יותר עבור עצמם.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן