חברה עם נשמה: על פעילות חברת סימנס בכפר הנוער הדסה נעורים

רשימת פעילויות ההתנדבות של חברת סימנס בכפר הנוער הדסה נעורים, אחד מכפרי הנוער בהם תומכת הרוח הישראלית, הולכת וטופחת, והגיע הזמן שאנחנו נעיד על עיסתו של הנחתום. זה בהחלט מגיע להם!
הנה הצצה אל הפעילות הענפה של סימנס בכפר הנוער, הנמשכת מזה 4 שנים, והמיטיבה עם רווחת החניכים, האישית והאקדמית-לימודית כאחד.

יום כיף נשי משותף לחניכות כפר הנוער ונשות סימנס

במסגרת יום האישה הבינלאומי שהתקיים ב-8 במרץ, הזמינה חברת סימנס את חניכות כפר הנוער הדסה נעורים ליום כיף עם נשות החברה. יום הכיף המשותף של נשות סימנס וחניכות כפר הנוער נפתח בארוחת בוקר מלאה בכל טוב, המשיך בהרצאה של העיתונאית והסופרת ליהיא לפיד ובסדנת איפור וטיפוח ונחתם במסאז' מרגיע, שהיה ללא ספק הדובדבן שבקצפת של אותו יום. יוזמה מבורכת זו היא ביטוי לחיזוק והעצמה של קשר מיוחד שנרקם בין עובדי חברת סימנס לבין חניכי הדסה נעורים, שמעשיר את בני הנוער, וחושף אותם אל דמויות בוגרות חיוביות, שיכולות לשמש עבורם כמודל לחיקוי ו השראה.

סיירת נעורים

במסגרת סיירת הנעורים, הפועלת כחלק מתוכנית ההכנה לקראת השירות הצבאי של כפר הנוער הדסה נעורים, מנהלי חברת סימנס  מדריכים את חניכי הסיירת, תלמידי כיתה י"ב, ומלווים אותם במגוון סדנאות שטח ואתגר כהכנה לשירות הצבאי. את הפרויקט יזמו נציגי חברת סימנס, והוא פועל בהצלחה  זו השנה השנייה ומאפשר לחניכים להכיר דמויות בוגרות חיוביות מחוץ לכפר הנוער ולחוות חוויות מעצימות יחד איתן, שיהוו עבורם גשר להצלחה.

חדר בקרה

תמיכתה של סימנס אפשרה גם הקמתו של חדר בקרה חדש עבור 80 חניכי מגמת האלקטרוניקה, העתידים לגשת לבגרות עיונית וטכנולוגית מלאה. הקמת חדר הבקרה, על הציוד המקצועי והמתקדם הקיים בו, הופכת את תהליך הלמידה של חניכי המגמה ליעיל יותר, מפתחת את כישוריהם וממנפת את סיכוייהם להצליח ולהשתלב בעתיד בשוק העבודה במקצועות הנחשבים נחשקים.

הקמת מרכז למידה

מרכז הלמידה בכפר הנוער הדסה נעורים הוא אלמנט חשוב ביותר בפעילות הכפר. זהו, למעשה, המקום שבו יכולים חניכים המתמודדים עם קשיי תפקוד על רקע אקדמי ורגשי לצמצם פערים, כדי לא להיוותר מאחור ביחס לעמיתיהם לכיתה. בזכות תרומתה רחבת הלב של סימנס, נערך שיפוץ כללי במרכז הלמידה, שעבר מהפך דרמטי, והפך לסביבה לימודית משודרגת, מעוררת מוטיבציה עבור התלמידים, נוחה וידידותית, שבה יכול כל חניך ליהנות מיחס אישי ולקבל מענה אישי לצרכיו.

הקמת גינה חדשה בכפר

גינה לבבית ומפנקת מחוץ לבית היא משאלת ליבו של כל אחד מאיתנו. חברת סימנס הפכה את המשאלה הזו למציאות ממשית עבור חניכי הדסה נעורים, שכפר הנוער הוא כמו בית עבורם. במסגרת יום המעשים הטובים שהתקיים בשנה שעברה, הצטרפו 20 עובדים מחברת סימנס לחניכי הכפר כדי להקים בו גינה חדשה. הפעילות כללה צביעת מתקני משחקים וספסלים, נטיעות, גיזום וניקוש עשבים ועוד, ובסיומה ניכר, כי חצר הכפר שונתה ללא היכר וקיבלה חזות חדשה ומטופחת.

הקמת מזרקה הפועלת באמצעות פאנלים סולאריים

הפיכתו של כפר הנוער הדסה נעורים למרחב ירוק וטכנולוגי הוא מהיעדים המרכזיים של הכפר.
בזכות הסיוע של סימנס החזון הזה קורם עור וגידים, ומקבל ביטוי בהקמתו של מתקן אנרגיה הכולל מזרקה הפועלת באמצעות פאנלים סולאריים. לאחרונה, סייעה אף חברת סימנס בהחלפת טורבינת הרוח המספקת את החשמל למזרקה, לאחר שזו התפרקה עקב אחת מהסופות הקשות שהביא עלינו החורף הנוכחי.

יום ספורט המתקיים כל שנה בהדסה נעורים של עובדי סימנס וחניכי הכפר

יום ספורט משותף של עובדי חברת סימנס וחניכי הכפר התקיים זו השנה השנייה. ביום זה שהפך כבר למסורת עברו המשתתפים בין 7 תחנות ובכל תחנה היה עליהם לבצע משימה היתולית ברוח ספורטיבית החל מתליית בגדים על חבל ועד להעברת אבנים מצד לצד. חוויה  נפלאה ומצחיקה!

ננצל את ההזדמנות כדי להגיד תודה לחברת סימנס על נתינה מעוררת השראה.
"אנשים טובים יודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד", כתבה נעמי שמר, בהזכירה לנו, כי יש בעולם אנשים טובים שרוצים לעזור ולהיות שותפים לדרך. השותפות עם סימנס היא הוכחה לכך שנעמי שמר צדקה. אנחנו נשמח להמשיך לצעוד עם חברת סימנס כדי לצמצם פערים בחברה הישראלית ולעודד אקטיביזם בישראל.  וזו גם הזדמנות לומר תודה למנכ"ל אזי טוקמן היוצא לגמלאות ולאחל הצלחה מרובה לד"ר שמואל פלדל.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן