הרוח הישראלית מנשבת גם בניו יורק!

בחודשים האחרונים כבשה הרוח הישראלית גם את התפוח הגדול. הכירו את אגודת הידידים של הרוח הישראלית בניו יורק שלא מפסיקה לתמוך ולסייע לבני נוער גם ממרחק עשרות אלפי קילומטרים.

להיות ישראלי זה לא משהו תלוי מקום, אנחנו לא מפסיקים להיות ישראלים גם כשאנחנו חיים בחו"ל, האכפתיות, החמלה, ההבנה המידית כשמישהו זקוק לעזרה והנכונות לסייע או בקיצור, הרוח הישראלית שכל כך מאפיינת אותנו – זה מה שהופך אותנו לקהילה.
בחצי השנה האחרונה החלה לפעול אגודת הידידים של הרוח הישראלית בניו יורק. עם הרבה שמחה, התרגשות והתלהבות הוקמה לה נבחרת קטנה חדורת תחושת שליחות ונתינה, שהתכנסה לחשוב כיצד ניתן ל"הדביק" את קהילת הישראלים בהרגשת הטוב שבנתינה ובמעורבות חברתית למען החברה הישראלית. עידית שם טוב, מנהלת את הפעילות בניו יורק בהתנדבות ויחד עם חברי הקבוצה : מתן וויקי ימיני, טל וסטמן ודורית שפירא התחילו מיד בעשייה ובהקמת מעגל ידידים תורם ומעורב.

 


אירוע הפתיחה של ידידי הרוח הישראלית בניו יורק נערך בחודש מרץ, כ-30 איש השתתפו בחוג בית בביתם של ויקי ומתן ימיני, במטרה לקחת חלק בפעילויות הרוח הישראלית ולתמוך בלימודים אקדמיים של אליהו יעקב, סטודנט אתיופי בוגר כפר הנוער בן-יקיר.
בפתיחת ערב ההתרמה נאמה עידית שם טוב, מייסדת אגודת הידידים, ולאחר מכן שמעו חברי האגודה הרצאה על יהדות אתיופיה בארץ מפי מירה שחם- מומחית לקהילה האתיופית. את הערב חתמה שיחת וידאו עם אליהו יעקב בה סיפר אליהו את סיפורו האישי ומהי משמעותה של התרומה הזו עבורו. יינות תשבי תרמו את בקבוקי היין לאירוע.

לפני מספר ימים התקיים חוג בית שני במנהטן בהשתתפות 35 איש. לילי אלמוג, אומנית ישראלית בינלאומית שעבודותיה מוצגות במוזיאונים בולטים סיפרה על יצירתה האומנותית. במהלך הערב התקיימה שיחת וידאו עם מסרשה גססה, בוגר כפר הנוער בן יקיר שסיפר את סיפורו. המטרה לגייס עבורו מלגה למימון קורס טכנאות מכשירים סלולאריים לפני שירותו הצבאי כדי שיוכל להשתלב בתפקיד משמעותי בעת שירותו הצבאי.

 

june 16b
הסיוע של אגודת הידידים של הרוח הישראלית בניו יורק לטובת מלגות במסגרת קרן המלגות המשותפת של הרוח הישראלית והסוכנות היהודית, מאפשרת לימודים מקצועיים ואקדמאיים לבוגרי כפרי הנוער, חסרי עורף משפחתי המעוניינים להשלים את השכלתם לפני או אחרי השרות הצבאי. המלגות מאפשרות לבוגרים שלנו נקודת התחלה טובה יותר בשירות הצבאי או באזרחות, והשתלבות קלה יותר כאזרחים עצמאיים ותורמים.
שני הערבים הסתיימו בהצלחה גדולה ואירועים נוספים כבר מתוכננים להמשך. נכון להיום נאספו חמש מלגות לימודים לבוגרי כפרי הנוער ואנו תקווה להמשיך לסייע במתן מלגות נוספות המשנות את מסלול חייהם של צעירים רבים.
מוזמנים לעניין חברים, מכרים ומשפחה המתגוררים בניו יורק ורוצים להרגיש קצת רוח ישראלית.

למידע ופרטים נוספים על אגודת הידידים בניו יורק ניתן לפנות לעידית שם טוב idit.shemtv@gmail.com.

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן