הרוח הישראלית חוגגת 18 שנות פעילות

500 אורחים מכובדים מהארץ ומהעולם, 2 ריצ'ים שקיבלו את אות הרוח הישראלית ע"ש אהוד מנור וריטה אחת התכנסו יחד במוזיאון ת"א לערב חגיגי, מרגש במיוחד ומעורר השראה.

הרוח הישראלית – הרוח החיה והמחייה, המפעמת בליבה של החברה הישראלית, ציינה 18 שנים של פעילות ענפה ומחוללת שינוי, בערב חגיגי, מלא השראה ורוח, בנוכחות 500 אורחים נכבדים מהארץ ומהעולם.

נחת רוח

השבוע ביום ראשון, ה – 21/2/16 התקיים ערב ההתרמה הראשון של הרוח הישראלית,  לציון 18 שנות פעילותה.

האירוע התקיים באולם המופעים של מוזיאון תל אביב, בהשתתפות 500 אורחים, ביניהם נתן שרנסקי- יו"ר הסוכנות היהודית,  לילך אשר טופולסקי – מנכ"לית בנק דיסקונט, אייל מליס – מנכ"ל תנובה ורעייתו גלית, יובל פרנקל – מנכ"ל עמיגור, אייל הראובני- מנכ"ל שורקומפ , סיגל בר-און- יו"ר תשלובת ד"ר פישר ויו"ר "אריה יהודה" ובעלה דני בר-און – מנכ"ל רשת בודי שופ, תרצה וטל ברודי, עפרה פוקס-מנור, בני לוין, יהודית יובל רקאנטי, אוולין דואק ועוד רבים וטובים מקבוצת המנהיגות  של הרוח הישראלית , חברי הדירקטוריון של הארגון אנשי עסקים ומנהלים בכירים במשק הישראלי, נציגי החברות שהעניקו חסות לאירוע, ידידי הרוח הישראלית התומכים בעמותה לאורך השנים וצוות העמותה המסור.

האורחים הרבים שהגיעו לערב, זכו ליהנות בראשיתו מקבלת פנים ומקוקטיל חגיגי, כיאה ליום הולדת 18, שהעניק הזדמנות  למשתתפים להיפגש ולהכיר.

ציון דרך2958724d-265e-488f-a7da-a07b832970f8

האירוע שהונחה עלי ידי גלעד עדין נפתח בדברי ברכה של מנכ"לית הרוח הישראלית, מיקי דהב  אשר בין יתר דבריה, חלקה עם הקהל מעט מן ההצלחות להן שותפה הרוח הישראלית בשנים האחרונות, כדוגמת :  צעירים המשנים את מסלול חייהם, מסיימים את לימודי התיכון עם תעודת בגרות, משתתפים במכינות קדם צבאיות ייחודיות, מתגייסים לשירות צבאי משמעותי ומשתלבים בחברה כבוגרים תורמים ועצמאיים. מיקי אף הוסיפה וסיפרה כי בשנה האחרונה פותח מודל התנדבות חדשני ארבע-שנתי, לליווי צעירים משנתם האחרונה בכפר הנוער ועד לכניסתם לחיים.

בסיום דבריה של מיקי, נשא דברים יו"ר הרוח הישראלית  יואל קושיצקי, אשר ציין כי לאורך השנים הצטרפו מאות אלפי תורמים ומתנדבים הנותנים ברוחב לב מכספם וזמנם לרוח הישראלית למען עשייה חברתית ובכך מקיימים פילנתרופיה ישראלית הפועלת ידי ביד עם פילנתרופים יהודית מהעולם שהחברה הישראלית יקרה לליבם.

לצד ההצלחות עליהן סיפרה מיקי, ניתנה  למשתתפי האירוע, הזדמנות מיוחדת במינה להיחשף באופן מוחשי ל"סיפור הצלחה" מעורר השראה ומרומם רוח – הופעתם המרגשת של מקהלת פרחי בן יקיר, הפועלת מזה 8 שנים בהובלת חנן נני פלד. 7 הנערים המוכשרים, אשר שרו את "קח אותו לאט את הזמן" ו"בשנה הבאה", שנים משיריו המוכרים והאהובים של אהוד מנור, הרחיבו בשירתם את ליבם של כל היושבים באולם.

ציון לשבח

אות הרוח הישראלית ע"ש אהוד מנור על התנדבות מרוממת רוחריטה3

אחד מרגעי השיא של האירוע, היה ללא ספק טקס הענקת אות הרוח הישראלית ע"ש אהוד מנור על התנדבות מרוממת רוח, אשר הוענק השנה לראשונה, לשניים ממתנדביה הוותיקים והמובילים של הרוח הישראלית, כל אחד בתחומו: ריצ'רד פרלסטון, חבר דירקטוריון; וריצ'רד (ריצ'י) רוברטס, יועץ משפטי בהתנדבות.

פרלסטון הנו מהאבות המייסדים של הרוח הישראלית וחבר דירקטוריון מיומה הראשון. לאורך השנים, פרלסטון היה שותף פעיל למאמץ לקירוב הציבור הישראלי לפעילותה של הסוכנות היהודית והוכיח במנהיגותו את האפקטיביות של שיתוף הפעולה בין המנהיגות בישראל ובתפוצות.

רוברטס המלווה לאורך שנים בהתנדבות מלאה את הרוח הישראלית בייעוץ משפטי, הקדיש שעות רבות ויקרות לטובת הרוח הישראלית, במקצועיות חסרת פשרות ובנדיבות חסרת גבולות. הוא מהווה השראה, דוגמא ומופת להתנדבות בישראל.

על כל זאת ועוד הוענק השנה האות ל"חלוצים" היקרים שלנו, ריצ'רד (ריצ'י) פרלסטון וריצ'רד (ריצ'י) רוברטס, אשר זכו לראשונה באות ההוקרה המכובד, אות הרוח הישראלית ע"ש אהוד מנור, שהושק לראשונה בערב ההתרמה.

האות אשר הוענק לזוכים בו ע"י הגב' עופרה פוקס מנור וטל ברודי, יו"ר כבוד של הרוח הישראלית, הינו אות הוקרה על התנדבות, שותפות ועשייה יוצאת דופן למען ילדים ובני נוער בסיכון. האות ניתן על שם אהוד מנור ז"ל, ממתנדביה הראשונים של הרוח הישראלית מראשית דרכה, כהוקרה על פעילותו ועל מסירותו לארגון. מנור היה מתנדב פעיל ומסור ברוח הישראלית עוד מימיה הראשונים, הגה ונתן לה את שמה.

מעתה יוענק האות מידי שנה, לשניים ממתנדביה הרבים והמסורים של הרוח הישראלית, המהווים, את אבן היסוד עליה מבוססת פעילותה של הרוח הישראלית לאורך 18 שנות קיומה.

התרוממות רוחריטה

החלק לו חיכו כולם התחיל מיד בתום הטקס – הופעתה יוצאת הדופן של הזמרת ריטה, או כפי שכינה אותה גלעד עדין : "הזמרת הישראלית  הטובה ביותר, בכל הזמנים". ריטה פיזרה סביבה בנדיבות, בחן ובכישרון רב, אנרגיות טובות ושמחות אשר הדביקו את היושבים באולם בשמחה ובהתרגשות.

לקינוח הערב שהיה כולו מתוק מדבש, שרה ריטה את השיר  "רגע פרטי", שאת מילותיו כתב אהוד מנור במיוחד עבור ריטה, בהיותה בראשית דרכה המוזיקלית.

ואכן, הלב החם והפתוח של ריטה לצד האנרגיות הבלתי נדלות שלה, הצליחו להפוך את הערב הציבורי הזה לחוויה פרטית, ייחודית ובלתי נשכחת, עבור כל אחד ואחד מן הנוכחים באולם.

"והרגע ההוא הפרטי והרגע ההוא הביתי עוד נוסע איתי כמו חלום בהילוך איטי "(מתוך השיר, "רגע פרטי" מאת אהוד מנור ז"ל).

בסופו של הערב, האולם כולו היה ספוג ברוח ישראלית, אנושית חמה ומחבקת  והתחושה הייתה כי החוויה החד פעמית הזו תלווה את כולנו "כמו חלום בהילוך איטי" עוד ימים ארוכים ויפים, כצידה טובה ומשמעותית, לדרך הארוכה  והחשובה שעוד נכונה לנו, בעשייתנו החברתית למען חברה ישראלית צודקת ושוויונית יותר.

הכרת הטוב

בזכותכם – בזכות "הרוח הישראלית", הרוח החיה והמחייה, המפעמת מזה 18 שנים, בליבם של 200,000 יחידים ומשפחות, 500 חברות עסקיות קטנות, בינוניות וגדולות ועשרות קרנות פילנתרופיות, אשר חברו יחד לפעול למען צמצום פערים בחברה הישראלית, זכו עד היום יותר מעשרות אלפי קשישים, ילדים, בני נוער וצעירים מהפריפריה של מדינת ישראל, בחיים טובים יותר, חיים של תקווה ומשמעות.

תודה לחברות נותנות החסות לאירוע המלוות אותנו במשך כל השנה: הסוכנות היהודית, בנק דיסקונט, עמיגור, פרסיס מדיקל, ורינט, צמח המרמן, מפעיל וכיל. בלעדיכם לא היינו יכולים לעשות את זה.

תודה מיוחדת לגלעד עדין שהנחה את האירוע בהתנדבות, למפיקת האירוע שלנו איריס שלגי, קייטרינג מונייר, פרחי אר, יקב מונטיפיורי וכמובן למוזיאון ת"א. תודה לכל מי שהגיע לאירוע התרגש, שמח ושר. בזכותכם נוכל להמשיך ולסייע לאלפי ילדים ובני נוער בסיכון.

להתראות באירוע הבא!

מוזמנים לצפות בגלריית התמונות לעשות לייק ולשתף. לחצו כאן>>

כתבו עלינו

לכתבה ב Ynet לחצו כאן>>

לכתבה במעריב לחצו כאן>>

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן