המשימה הושלמה: בזכותכם הצלנו את הכלבייה השיקומית!

קמפיין מימון ההמונים שהובילה "הרוח הישראלית" הבטיח את המשך הפעילות של הכלבייה השיקומית בכפר הנוער הדסה נעורים.

בכפר הנוער "הדסה נעורים" מתחנכים כ- 450 בני נוער המגיעים על רקע קשיים שונים בתחום הלימודי, החברתי או האישי. הכפר פותח בפני החניכים, המגיעים ברובם מרקע סוציו-אקונומי מורכב, עולם של הזדמנויות. הרוח הישראלית תומכת בכפר הנוער "הדסה נעורים במגוון תכניות חינוכיות וטיפוליות במטרה לקדם את בני הנוער החיים בכפר לאפשר להם מיצוי הכישורים והיכולות לקראת השתלבות בחברה הישראלית.
מלבד מערכות החינוך הפורמליות הפועלות בכפר הכוללות את בית הספר והמכללה הטכנולוגית "הדסה נעורים", נהנים חניכי כפר הנוער ממגוון פעילויות "בלתי פורמליות" המסייעות לחניכי הכפר בבניית הביטחון העצמי, פיתוח האישיות וגילוי הכישרונות החבויים בהם. אחת הפעילויות המיוחדות והאהובות שפועלות בכפר הנוער היא הכלבייה השיקומית, פרויקט ייחודי וראשון מסוגו אותו הקימה "הרוח הישראלית".

לכולם מגיע לחיות בבית חם ואוהב

הכלבייה הוקמה עבור בני הנוער החיים בכפר והם שותפים מלאים בשיקום ובטיפול בכלבים הנטושים שמגיעים לכלבייה. בתהליך הזה עוברים בני הנוער "מסע" רגשי המעצים ומחזק אותם, חווים אהבה לא תנאי וסיפוק עצום. הכלבייה פועלת זמן קצר אך התוצאות כבר ניכרות בשטח. "הטיפול בכלבים מסייע בטיפוח האחריות האישית בקרב כל חניך וחניכה אשר למעשה הופכים אחראים על חיי הכלב וממש אפשר לראות את התהליך הרגשי – התנהגותי שעוברים החניכים לאורך כל הדרך" אומרת רייזל פיינשטיין מנהלת הכלבייה.

רייזל, היא זו שאחראית על הדרכת בני הנוער בעבודתם בכלבייה ועל תהליך השיקום שעוברים הכלבים, וכבר זכתה לכינוי "הלוחשת לכלבים".

"אנחנו קולטים בכלבייה השיקומית כלבים נטושים וכלבים פגועים שאינם בשלים לאימוץ וחלקם אף נמצא בסכנה המתה רפואית. אצלנו עוברים הכלבים תהליך שיקום ארוך ויסודי המשיב להם את האמון בבני האדם ומכין אותם לחיים שמחוץ לכלבייה. למעשה, כך מהפעלת הכלבייה כל הצדדים יוצאים נשכרים – החניכים, שלפתע יש מי שתלוי בהם וזקוק להם וכמובן הכלבים", הוסיפה פיינשטיין.

כל סוף הוא התחלה החדשה

בקרוב ייפרדו החניכים ורייזל ממספר כלבים, שהגיעו בשלב הראשון וצפויים לצאת לאימוץ במטרה למצוא בית חם לאחר תהליך השיקום שעברו בכלבייה. "כאן, במקום הזה אני שוכח מכל הצרות שלי ופשוט נהנה מהעבודה עם הכלבים", אמר ארז (שם בדוי) שבקרוב ייפרד לשלום מדרור, הכלב אותו הוא מלווה בחודשים האחרונים. את מקומם יחליפו כלבים חדשים שזקוקים לשיקום ולפני מספר שבועות כבר הגיעה אמה כלבה עם 6 גורים יונקים בני חודשיים. אי אפשר לתאר את השמחה וההתרגשות שהציפה את חניכי הכפר כשהגיעו הדיירים החדשים לכלבייה.

הפעלת הכלבייה והצרכים הייחודיים של המקום דורשים לא מעט משאבים וסימן שאלה גדול עמד על המשך פעילותה של הכלבייה השיקומית בכפר הנוער "הדסה נעורים". אלא שהירתמות הציבור הישראלי לקמפיין מימון ההמונים שהובילה "הרוח הישראלית" הושלם והבטיח את פעילות הכלבייה גם בשנה הקרובה.

רייזל פיינשטיין, במהלך עבודתה
רייזל פיינשטיין, במהלך עבודתה

בלעדיכם זה לא היה קורה

"אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות ל למעלה מ- 600 התומכים שהתגייסו למטרה החשובה של הקמת הכלבייה והפעלתה, בזכותכם מתקיים הפרויקט הייחודי הזה שמייצר כל כך הרבה טוב ואהבה. התרומות שגויסו מאפשרות לחניכים שלנו את האפשרות התרפויטית לגדל, לדאוג, לטפל ולאהוב בעלי חיים, וכן להציל כלבים שלולא הפרויקט הזה צפויים להגיע להרדמה. בני הנוער שמשתתפים בפרויקט וגם הכלבים זקוקים האחד לשני וליד מקצועית, אוהבת ומלטפת על מנת לרפא את פצעי העבר, לחדש את האמון שלהם במבוגרים ולהשתלב מחדש בחברה" סיכמה מיקי דהב, מנכ"לית הרוח הישראלית שעומדת מאחורי המיזם הייחודי.
במהלך החודש הקרוב ישלחו התשורות ויתואם ביקור ההכרות בכלבייה.

כלבה עם ששת גוריה שניצלו ממות בזכות הכלבייה השיקומית

Comment

לתרומות
דילוג לתוכן